Vloedpianksteun met aanduiding 418+ N.A.P. IFoto A. Douw). den merktekens gezet en de bewoners/eigenaars moesten de planken voor hun deuren en ramen verhogen. Ook de beweegbare waterkeringen van de gemeente moesten verhoogd worden tot 4.18+N.A.P. Ondertussen werden de dijken langs de Nieuwe Haven verhoogd en bij De Val en Borrendamme ook. Men was ook bezig aan een waterkerende sluis in het havenkanaal. Op donderdag 18 september 1958 werd de jaarlijkse algemene schouwing van vloedplanken gehouden, 's middags vanaf 2 uur bij de Hoofdpoortstraat te beginnen. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee hadden hiertoe de directeur van de centrale dienst „Noord- Zeeland" en de groepscommandant der Rijkspolitie te Zierikzee uitgenodigd. Na afloop gin gen de heren gezellig wat drinken in Hotel „Het Wapen van Zeeland", daar dit waarschijn lijk de laatste algemene schouwing was. Dit in verband met het gereedkomen van de keersluis in het havenkanaal. Er volgde nog wel een opsomming der gebreken en een aan maning aan de bewoners om die te herstellen. De herschouwing vond plaats op 29 oktober 1958.8> Wat voortaan wel ieder jaar gecontroleerd diende te worden waren de sluisdeuren voor de goede functionering van de keersluis. De vloedplanken op de Oude Haven, de Nieuwe Ha ven, de Grachtweg en Vissersdijk werden feitelijk overbodig en hoefden ook niet meer ieder jaar geschouwd te worden. Wel bleven er vloedplanken voor de bescherming van het industrieterrein Zuidhoek: buiten de Zuidhavenpoortbrug, langs de muur bij 's-Heerlauwendorp, waar ze nu nog liggen, com- 86

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1981 | | pagina 88