Vloedplanken plaatsen bij de Engelse Kade, september 1980 (Foto: A. Douw). pleet met losse steunen. Tevens op de hoek van de Engelse kade en de Havenweg. Hier zijn de steunen op 3.50+N.A.P. en de overdekte stellage waarop de vloedplanken rusten, nog volledig intakt. De verplichting bleef om deze ieder jaar te laten schouwen. Door een op zichter van Rijkswaterstaat en de directeur Gemeentewerken wordt dit ook nog ieder jaar gedaan, met hulp van enkele gemeentewerklieden als sjouwers. De vloedplanken worden echter meestal niet meer tot op de totale hoogte opgestapeld en dichtgesmeerd met klei. Tevens wordt door de beide heren ieder jaar de keersluis geïnspecteerd. Zijne Excellentie de Minister van Verkeer en Waterstaat stelde op woensdag 16 september 1959 de keersluis in het havenkanaal officieel in werking. ,,Dit houdt in, dat in den vervolge bij abnormaal hoge waterstanden de plaatsing van vloedplanken achterwege kan blijven". Op woensdagavond 16 september 1959 werd dit gevierd met een mosselavond in de ,,Graanbeurs". Iedereen die bij de plaatsing en latere verwijdering van de vloedplanken be trokken was geweest, werd uitgenodigd. Ook de heren die bij de jaarlijkse schouw tegen woordig waren geweest, waren uitgenodigd. Burgemeester en Wethouders waren ook aan wezig. Allerlei verhalen werden opgehaald over keren dat het spannend was geweest, en over de ramp, dat de vloedplanken het niet hadden gehouden tegen die geweldige kracht van het water. De voorlieden en plaatsers dachten ook met weemoed aan de jaren dertig, toen het zetten van de vloedplanken zo'n 4 a 5 keer per jaar nog wat extra's opbracht in die moeilij ke tijd. 87

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1981 | | pagina 89