Verschillende van deze mannen vonden het jammer dat de periode van de vloedplanken af gelopen was. Het werd een zeer gezellige avond, waarop menig mosseltje verorberd en me nig borreltje gedronken werd. Er werden ook hier en daar nog wat traantjes weggepinkt... Hiermee eindigde een episode in de lange strijd tegen het water. Aan de straten die op de Oude en Nieuwe Haven, de Vissersdijk en het Havenplein uitkomen, zijn nog op vele plaat sen de stenen resten en metalen sleuven te zien van ,,de vloeyplanken voor extra ordinaire hooge vloeden". Noten: 1. J. P. v. d. Broecke, Beschermd door dijk en duin. Delft z.j. 2. Manuscript „Vloedplanken" (te Zierikzee) z.j. (na 1953) door P. van Beveren [Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland, Zierikzee (Verzameling P. van Beveren, no. 53)]. 3. Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland. Archief stad Zierikzee-Reglement, houdende maatregelen, welke binnen de Stad Zierikzee zullen dienen, en in acht genomen behooren te worden bij gelegenheid van extra-ordinaire hooge vloeden, 19 januari 1809. 4. Idem. archief gemeente Zierikzee, gemeenteblad van Zierikzee 1895, no. 11. 5. Idem, archief gemeente Zierikzee, gemeenteblad van Zierikzee 1897, no. 6. 6. Idem, archief gemeente Zierikzee, jaarverslag 1906. 7. Idem, archief gemeente Zierikzee, gemeenteblad van Zierikzee 1918, no. 21. 8. Archief gemeente Zierikzee, dossiers betreffende de vloedplanken. 1952-1959. 88

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1981 | | pagina 90