Woord vooraf Het jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, „Kroniek van het land van de Zeemeermin", verschijnt nu voor de zevende keer. Dankzij de spontane mede werking van de auteurs kunnen wij u een gevarieerde inhoud aanbieden. De geschiedenis van stad en streek wordt belicht vanuit verschillend perspectief: van bodemkunde tot een analyse van de streektaal. Bijzondere aandacht vragen wij dit jaar voor de bekende Zierikzeese geschiedvorser en ar chivaris P. D. de Vos, die veertig jaar geleden overleed. Zijn liefde voor stad en streek leidde tot een groot aantal publikaties op het gebied van regionale geschiedenis en genealogie. Als eerste archivaris van Zierikzee maakte hij vele bronnen toegankelijker voor verder onder zoek. Wie op zoek gaat naar de historische achtergronden van Zierikzee en omgeving komt zeker in aanraking met deze grote kenner van Schouwen-Duiveland's verleden. Steeds meer erkent men de waarde van regionale geschiedenis voor de kennis van vooral de „gewone" man en vrouw in de alledaagse werkelijkheid. De reacties op het jaarboek zijn dan ook positief en bevatten voldoende signalen om de reeks voort te zetten. Daarvoor wil de redactie zich graag inzetten. Redactiecommissie Jaarboek 1981 van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland: W. P. de Vrieze, voorzitter F. Beekman Drs. J. A. Brandenbarg, penningmeester Drs. J. P. J. Lokker H. Uil, secretaris Dr. A. de Vin 4

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1982 | | pagina 6