Groepsfoto tijdens de tweede Oosterlandse vliegdag op 29 juli 1911. V.l.n.r. de dames: Adriana de Rijke Jd. uit Sir Jansland, Mina (van Nieuwenhuize-)Beije, Elisabeth Fluyt uit Sir Jansland, juffr. De Koning (onderwijzeres te Oosterland), Jane C. Fluyt uit Sir Jansland, Anna Vijverberg Cd, Mar tina (van Dijkjde Rijke Fd, Marie (de Rijke-) Vijverberg en Adriana, dochter van Teun Vijverberg, dijk baas van het waterschap Ooster- en Sir Jansland. De heren van het vliegcomité met de aviateur en de passagier Hannes Dijkman: v.l.n.r. Jacob Schoof. Comelis Weststrate, Marien Otte, Com. Zeijler, Jozias Beije. dokter G. H. Vleugels Schutter, aviateur Henri Bakker, burge meester Jan C. van der Have, passagier Hannes Dijkman uit Nieuwerkerk, Hubrecht P. van de Zande, gemeentese cretaris L. J. van Vessem, Maarten van Dijke, Jac. de Rijke. Bartel Capelle, Cente Beije, Gijs Boot (met muziekpet), rijksontvanger V. H. Heijmans, Johan Flohil en gemeenteveldwachter Anth. Lindhout. Niet op de foto staal het 18e lid van het comité, de heer S. J. de Rijke. (Uit: „Duiveland zoals het was door M. G. Westerhof e.a., blz. 132, Zierikzee 1974). Vanaf 1914 echter was zijn ster dalende, de luchtsport werd hem te duur en Bakker nam zijn oude beroep, autohandelaar, weer op. Hij vestigde zich te Wageningen in de Hoogstraat aldaar als Ford-verkoper, welk beroep hij met succes uitoefende. Henri Bakker overleed op 13 maart 1933 in het Arnhems Diaconessenziekenhuis ten gevolge van een nierziekte. Geraadpleegde bronnen en literatuur: Archief - K. J. Sijsling. Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland, Gemeente Duiveland, Archief Vlieg-Comité Ooster land 1911. M. G. Westerhof, Joh. Berrevoets en L. A. Capelle, Duiveland zoals het was..., Zierikzee 1974. Zierikzeesche Nieuwsbode 1911. 96

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1982 | | pagina 98