Woord vooraf Het achtste jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, „Kroniek van het land van de zeemeermin", biedt weer een variatie aan artikelen. Niet alleen hebben ze betrekking op het verleden van Schouwen-Duiveland, maar boven dien wonen alle acht auteurs op dit voormalige eiland. Een grotere diversiteit in de verschillende onderwerpen dan deze keer is nauwelijks denk baar. Geboren worden, sterven. Joodse begraving, de glorie van het oude Schuddebeurs, de verdwenen oestercultuur van Zierikzee, de schildersfamilie Dingemans te Westenschouwen en de dialectschrijvers Wullum en Bêênekluuver passeren de revue. Waalko Dingemans sr. was verbonden met de kring van de „Haagse School". Juist dit jaar zijn er exposities in Parijs, Londen en Den Haag met werk van vertegenwoordigers van deze artistieke stroming. Maar dertig jaar na de watersnood staan in dit nummer de impressies in woord en beeld centraal van dichters en beeldende kunstenaars, zoals zij die in hun werk hebben weergege ven, meestal direct na de ramp van 1 februari 1953. Wij prijzen ons gelukkig dat we er steeds weer in slagen auteurs te vinden die belangeloos bereid zijn om artikelen voor ons jaarboek te schrijven. Zij leveren op hun beurt hiermee telkens een bijdrage tot meer kennis van de streekgeschiedenis. Redactiecommissie Jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland: W. P. de Vrieze, voorzitter F. Beekman Drs. J. A. Brandenbarg Drs. J. P. J. Lokker A. L. Patmos, penningmeester H. Uil, secretaris Dr. A. de Vin 4

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1983 | | pagina 6