In 1765 gaat de buitenplaats door verkoop over in handen van mr. Bonifacius Pous. Tot het totale bezit behoorde ook een stuk grond aan de overkant van de Donkereweg, later deel uitmakend van de bezitting „Heesterlust". ..Mon Plaisir" blijft vele jaren eigendom van de familie Mogge Pous. Tenslotte wordt het uit de nalatenschap van Johanna van der Wolft, weduwe van mr. Marinus Mogge Pous, na haar dood in 1862 voor zestigduizend gulden ver kocht aan jonkheer W. H. M. de Jonge te Zierikzee. Een dorre opsomming van opeenvolgende bewoners en bewoonsters van „Mon Plaisir" mo ge achterwege blijven; rest te vermelden, dat via het geslacht Schuurbeque Boeije het land goed in het bezit kwam van de familie Schorer. Naast „Mon Plaisir" is ook het eeuwenoude „Heesterlust" (in de 18de eeuw nog „Boschlust" genaamd), dat in oude glorie werd her steld, beeldbepalend in Schuddebeurs. Nog is Schuddebeurs als geheel een onvervangbaar wandeldomein, dat waard is met uiterste zorg te worden beheerd. Er mag nu nergens meer in bebouwing of beplanting een hiaat val len opdat deze eeuwenoude geliefde „achtertuin" van Zierikzee tot in lengte van jaren in stand kan blijven als „uitspanningsoord" voor velen... Noten 1. A. J. van der Aa. Aardrijkskundig Woordenboek der Nederlanden, Gorinchem 1847, dl. 10, p. 309. 2. C. P. Pols in: Brouwershaven zoals het was, Zierikzee 1972. p. 163. 3. ..Ons Zeeland". 4de jaargang nr. 30 (27 juli 1929), p. 5-6. 4. Fotomateriaal werd welwillend ter beschikking gesteld door jonkheer en mevrouw Van Citters-Bolomey te Burgh-Haamstede. 86

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1983 | | pagina 88