"*p - ^^vf)-^l '-> w grafsteen no. 1 (foto: Joh. D. C. Berrevoets) Bovenaan deze steen zijn twee zegenende handen aangebracht. Dat wijst er al op, dat wij te maken hebben met iemand uit een priesterlijk geslacht. Dat wordt ook door de tekst be vestigd, daar zowel bij de naam van de overledene als bij die van zijn vader de aanduiding „rechtvaardige priester" staat. De begrafenisdatum 8 Kislev 5584 deed de overlijdensdatum vinden en die staat in een merkwaardige akte. Wij vinden daarin natuurlijk de volledige naam. die Effairn Jonas First was. Maar er is meer. Zijn leeftijd is onbekend, alsmede zijn beroep. En dat, ofschoon de aangifte gedaan is door twee personen, die bekenden van de overledene waren. Deze personen waren commies en zij hebben hun verklaring betreffende het overlijden van de heer First gedaan ingevolge „Proces Verbaal opgemaakt door den heer Vrederegter over het Canton Zierikzee". Over de leeftijd worden wij ingelicht in de be volkingsregisters, want in dat van 1819 staat, dat hij toen 51 jaar oud was en in huis bij een rooms-katholieke weduwe. De overlijdensakte geeft echter het gevoel, dat wij hier te doen hebben met een man, die geheel alleen stond. Wie heeft dan voor deze bijzondere steen ge zorgd? Hier is interessant een mededeling in de Zierikzeesche Courant van vrijdag 14 november 1823. Daarin staat namelijk een mededeling van de heer A. David First, geadmitteerd split- zer in de Koninklijke Loterij en wonend in Dordrecht, die daarin mededeelt dat het Lote- kantoor van de 129e Loterij van zijn broer E. Jonas First zal worden gecontinueerd. Efraim First had dus wel familie. Misschien is de afstand van Zierikzee naar Dordrecht in die tijd te groot geweest dan dat zijn broer de aangifte van zijn overlijden kon doen. Ir M. 90

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1983 | | pagina 92