Moge zijn ziel gebundeld zijn in de bundel der levenden. Nederlandstalige tekst: Hier rust Abraham Marcus Frenk overleden 6 januari De tekst bovenaan vinden we in Genesis 18 33; een wat eigenaardige wijze van cite ren, want daar keert Abraham terug naar de plaats waar zijn tenten staan en is van sterven nog geen sprake. De avond na de heilige sabbath is de zaterdagavond. De Nederlandstalige tekst noemt twee voornamen, maar in de overlijdensakte wordt één voornaam genoemd: Abraham. Hij werd geboren 3 april 1797 in Rotterdam en hij was gehuwd met Sara Mozes Cohen. Hij was zoon van Marcus Henoch Frenk en Saar- tje Levy. 5. En Mozes ging naar God. Hier is begraven Mozes zoon van de weled. Abraham Frenk. Hij bereikte de dagen van één en veertig jaar. Hij overleed op de heilige sabbath de eerste van de maand Sjewat in het jaar 638 naar de kleine telling. Moge zijn ziel gebundeld zijn in de bundel der levenden. Nederlandstalige tekst: Hier rust Mozes Abraham Frenk overleden 5 januari 1878. De tekst bovenaan is Exodus 19 3. waar Mozes de Sinai beklimt. Mozes Abraham Frenk was een zoon van Abraham Frenk, die onder nr. 4 genoemd is, en Sara Mozes Cohen. 6. Want stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeren, Hier is begraven dhr Mordechai zoon van Abraham Frenk Hij overleed op de 5e van Chesjwan en is begraven op de 7e daarvan. Hij bereikte de dagen van vier en vijftig jaar in het jaar 647 naar de kleine telling. Moge zijn ziel gebundeld zijn in de bundel der levenden. Nederlandstalige tekst: Hier rust Marcus Abraham Frenk overl. in den ouderdom O van 54 jaren 56 ~j 47. De tekst bovenaan is Genesis 3 19. Ook deze persoon is een zoon van Abraham Frenk (zie nr. 4) en Sara Mozes Cohen en hij is dus een broer van Mozes Abraham Frenk (zie nr. 5). Hij overleed 3 november 1886 en was gehuwd met Betje van Dam. 93

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1983 | | pagina 95