slag als kooiker. Hij vestigde zich als vrij rentmeester te Renesse, van waaruit hij nog enige tijd één en ander voor de Baron behartigde. Hij woont nu (1984), 75 jaar oud, nog steeds te Renesse. afb. 11. Kooiker Nouwen in de eendenkooi aan de Lage Rampertseweg te Oosterland, winter 1955-1956. Kooiker werd nu Leendert van Klinken uit Ouwerkerk, landbouwerszoon, die de kooi pachtte en nog wat bijverdiende in de landbouw. Hij vertrok na 2 jaar in mei 1949 en werd landbouwer-fruitteler. Hij overleed op 60-jarige leeftijd in december 1981. Zijn plaats werd ingenomen door de van de eendenkooi van Rozenburg afkomstige be roepskooiker Jac. Nouwen. Kooiker Nouwen was tevens onbezoldigd rijksveldwachter. Hij pachtte de kooi voor f 1100,— per jaar, knapte hem weer behoorlijk op, plaatste in de pij pen nog 2 artesische bronnen om bevriezing te voorkomen en heeft tot 1953 behoorlijk ge vangen. Het pachtcontract liep van mei 1949 tot mei 1959. Bij de februariramp van 1953, waarbij kooiker Nouwen en zijn gezin er ternauwernood het leven afbrachten, werden kooi en woonhuis zwaar beschadigd. Ze werden niet meer her steld, waardoor een einde kwam aan het bestaan van de eendenkooi aan de Lage Rampert seweg. De kooi werd echter in het kader van de herverkaveling wel verplaatst naar het na tuurreservaat „De Maire" te Oosterland. Na tijdelijke evacuatie keerde het gezin Nouwen spoedig terug naar Bruinisse, waar Nouwen bij de Heidemij werkzaam was. Kooiker in hart en nieren, kon hij van hieruit de kooi te Oosterland in de gaten houden en later de opbouw van de nieuwe kooi in het natuurreser vaat „De Maire" begeleiden. 101

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1984 | | pagina 103