Recente opname van Jan Gabriël". alias „Bêênekluuver" (J. G. Jonker, geb. 1914), schrijver van de „erinneriengen" aan mr. Bakker. Om noe nog eeven op tat schaeken trug te kommenazzek te lange over een zet nae most dienke, dan oor ik 'n nog zaage: „Een strijder wint al veel, al wint hij niet dan tijd", of azzek 't a bienae verloren at, dan zeid-n„Die de goden liefhebben, verderven ze" in op 't zaalfde ogenblik was 't mit m'n hebeurd. Van meneer Bakker kojje vee leere, want op bienae aalk terrein was 'n tuus in kon 'n je goe- je raed heeve. Meneer Bakker is jammer genogt ma 66 jaar geworre. Ie is 7 dec. 1872 hebo- re in 15jannewaorie 1939 in Siereksêê hesturve. Dat is dit jaer dus zesenveerteg jaer gelee- je. 'k Oope datter an dit stikje andacht geschonken word, want meneer Bakker mag in Sie reksêê in op 't eiland nie vergeete worre. Bij deze herinneringen van „Jan Gabriël" maken wij nog de volgende aantekeningen: 1. Mr. Bakker was in 1872 te Den Helder geboren en studeerde rechten aan de Rijksuni versiteit te Leiden, waar hij op 28 juni 1898 promoveerde. Voor zijn benoeming te Zie- riksee was hij kantonrechter-plaatsvervanger in Amsterdam IV. Op 13 oktober 1905 werd hij griffier van het kantongerecht te Zieriksee en op 17 januari 1910 volgde zijn be noeming tot kantonrechter aldaar. In de te zijner nagedachtenis geschreven necrologie in de „Zierikzeesche Nieuwsbode" van 16 januari 1939, waaraan wij bovenstaande feiten ontlenen, lezen wij ook dat mr. Bakker een grote belangstelling had voor de padvinderij en dat hij een tijdlang een belangrijke positie bekleedde in het bestuur van de Zieriksee- se Nutsspaarbank. De huidige directeur van deze bank, de heer F. K. Vos, deelde mij te vens mede dat mr. Bakker enige tijd bestuurslid was van de stichting „Tuingrondverhu ring" van het departement-Zieriksee van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Van 1 september 1911 tot het voorjaar van 1914 bekleedde hij de functie van onder voorzitter van deze stichting, zo blijkt uit de mij bereidwillig door de heer Vos ter inzage gegeven notulen. In de vergadering van 23 mei 1914 werd melding gemaakt van zijn wens als bestuurslid te bedanken en tevens meegedeeld dat aan mr. Bakker een door hem aan de stichting ter leen gegeven bedrag van f 500,— met de afgesproken rente (zie de notulen van 1 september 1911) in maart daaraanvoorafgaande was terugbetaald; 2. vrienden atten genog ma ok nog andere vrienden jonge vrienden. Deze mededeling van „Jan Gabriël" slaat in de eerste plaats op de vele vrienden die mr. Jan Gabriël 100

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1985 | | pagina 102