13) Droengkech bij H. C. Landheer, Het dialect van Overflakkee, p. 168a^ (Assen MCMLV), hetgeen wordt be vestigd door de opgaven voor Middelhamis (Mdh.), Sommelsdijk (Smd.) en Ooltgensplaat (Ogp.) in WZD, p. 198b onder droenkig. 14) Over opvoeding van kinderen schreef „Wullum" 10 jaar geleden in: ,,Ons Eiland" 15 november 1975, se rie ,,Bie ons op durp". Zie ook Kroniek 3 (1978), p. 123. 15) De aan het eind van „Wullum" 's verhaal genoemde „meester Koelmans" (en niet Koelman) was van 1928- 1944 hoofd van de Christelijke school te Bruinisse en ouderling in de Gereformeerde Kerk aldaar. Na de door de Duitse bezetter bevolen evacuatie vertrok hij uit de gemeente en keerde er, behoudens een nieuwe inwerkperiode van zijn oude school, na de oorlog niet meer terug. Comelis Koelmans leefde van 1894-1979. 16) In 1983 gold nog als algemeen aanvaarde regel, dat er op zondag te Bru. niet getennist werd, zie Kroniek 8, p. 133. Dial. Sch.-D. - Adriaan de Vin, Het dialect van Schouwen-Duiveland, proefschrift Leiden 1952. DZE - E. Blancquaert en P. J. Meertens, Dialectatlas van de Zeeuwsche eilanden, 2 dln., Antwerpen 1939 (nr. 5 in de reeks Nederlandsche Dialectatlassen), geciteerd naar deel en pagina. Encycl. van Zeeland - Encyclopedie van Zeeland, 3 dln., Middelburg 1982-1984 (aangehaald naar deel en pagi na). Kroniek - verkorte titel van deze kroniek, geciteerd naar jaargang, jaartal en pagina. Landheer - H. C. Landheer, Het dialect van Overflakkee (met een vocabularium), Assen MCMLV. Ledenlijsten en andere documenten van de sociëteit „De Vereeniging" anno 1802 te Zieriksee. Mededelingenblad - Mededelingenblad van Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, aangehaald naar nummer, maand, jaar en pagina. Nehalennia - Nehalennia, bulletin van de werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, Middelburg (geciteerd naar nummer, jaartal en pagina). Notulen der Nutstichting „Tuingrondverhuring" te Zieriksee 1911-19.... Ons Eiland - Ons Eiland, weekblad voor Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland, aangehaald naar datum en/of jaartal(len). Taal en Tongval - Taal en Tongval, tijdschrift voor dialectologie onder redaktie van J. B. Bems e.a., St. Amandsberg/Amsterdam (geciteerd naar jaargang, jaartal en pagina). Tuinman, Nederduitsche Spreekwoorden - C. Tuinman, De Oorsprong en Uitlegging van dagelijks gebruikte Nederduitsche spreekwoorden, Opgeheldert tot grondig verstand der Vaderlandsche Moedertaal, 2 dln., Mid delburg 1726 - 27 (aangehaald naar deel en pagina). Veldwerk: mevr. Van der Ree - gegevens uit het dialectcorpus bijeengebracht in het kader van het project Fo nologie en Morfologie van de Nederlandse Dialecten op basis van Veldwerk; P. J. Meertens-instituut KNAW en ATW Vrije Universiteit (geciteerd naar bandopname en datum). WZD - Woordenboek der Zeeuwse dialecten onder redaktie van Ha. C. M. Ghijsen (Den Haag z.j.; blijkens het nawoord van de redactrice voltooid in augustus 1964). Zier. Nieuwsb. - Zierikzeesche Nieuwsbode, streekblad voor Schouwen-Duiveland, aangehaald naar datum, jaartal (en pagina). 116

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1985 | | pagina 118