Vrijdag 10 mei 1940 Vanaf 1.30 uur komen er luchtwachtmeldingen binnen van vreemde vliegtuigen die van oost naar west vliegen. Om 3.50 uur een melding van grote aantallen Duitse vliegtuigen, waarop de 162e Batterij Luchtdoelartillerie (162e Batt. Lu.A.) het vuur opent. Dan om 4.15 uur een plotselinge aanval van 12 zeer laag vliegende Messerschmidt-110 vliegtuigen. Het personeel van het Detachement Depot L.S.K. verliet de barakken en zocht ijlings dekking in de schuilloopgraven. De hangar raakte intussen doorzeefd met kogels en alle daarin staande machines raakten beschadigd (2 F.K. 56, 3 C V. en 1 F.K. 51). Van de overige verspreid in het terrein opgestelde machines werden vernietigd 2 F. K. 51, IC V en één F VII B 802, terwijl de C IX 662 en de S II 31 zware schade opliepen. De vrijwillige sol daat van de Luchtwacht Leendert Bakker raakte zo ernstig gewond, dat hij enkele uren la ter in het ziekenhuis te Noordgouwe is overleden. De aanval heeft precies een half uur ge duurd. Aan de vijand werd geen schade toegebracht. De 162e Batt Lu.A. kon tegen de laagvliegen- de Messerchmidts niets uitrichten en ook de geweerschoten van het personeel L.S.K. had den geen effect. De zware mitrailleurs van de 3e Bewakingscompagnie kregen al evenmin gelegenheid om te vuren als gevolg van hun opstelling (laag bestrijkend vuur over het vlieg veld). Na de aanval begaf luitenant Busser zich naar de alarmcommandopost (boerderij Toledo), Een tweedekker Koolhoven, type FK 51, vernietigd op vliegveld Haamstede mei 1940. Op de achtergrond een tweede exemplaar van hetzelfde type en de omgeving Torenweg. Foto: collectie R. ten Kate, Zierikzee 122

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1985 | | pagina 124