BEKENDMAKING Het imposante negentiende eeuwse toegangshek van „De Helle", dat waarschijnlijk geplaatst werd door Nico laas de Bruijne in juli 1890 toen de Helledree f openbare weg werd of misschien eerder toen de dreef aanvankelijk voet pad werd. De fotograaf P. C. Pagé stond met zijn rug naar 't Hemeltje", toen hij „De Helle" in het begin van deze eeuw vereeuwigde. Het hek overleefde de oorlog en de watersnoodramp van 1953. (coll. W. P. de Vrieze) Het HOOFD van het Gemeentebestuur van JVoord- welle, maakt aan de ingezetenen bekend, dat bij Zijner Majesteits besluit van 22 Juni j.l. No. 27 is bepaald, dat ten behoeve van den aanleg van een weg over de zoogenaamde Helledree f, tusschen den Helle- en den Moermondsweg te Noordwelle, ten alge- meenen nutte in het publiek belang en ten name van de gemeente Noordwelle, ter uitvoering van de Wet van 13 April 1890, (St.bl. No. 35), onteigend zal worden het geheele perceel, aangeduid in het plan en de kaarten, welke ingevolge- art. 12 der Wet van 28 Augustus 1851, (St.bl. No. 125), op de Secre-< tarie der gemeente Noordwelle ter inzage van een ieder hebben gelegenwelk perceel in de kadastrale registers dezer gemeente bekend staat als Dreef als bosch, Sectie A, STommer ter grootte van 47 Aren 40 Centiaren, ten name van den Heer AICOEAAS DE BREIJIVE, landbouwer alhier. Geschiedende deze bekendmaking ter voldoening aan art. 15 der wet van 28 Augustus 1851, (St.bl. No. 125). Noordwelle, den 8 Juli 1890. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. HOOGENBOOM Bz. 34

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1985 | | pagina 36