Mr. J. P. N. Ermerirs (1832-1894) (Rijksarchief in Zeeland. Middelburg) deplichtigen had genoemd. Er kwam geen antwoord. Later bleek dat de gevangene gewei gerd had te antwoorden. Het strenge toezicht bleef totdat de procureur Ermerins en de bri gadier Staats terugkeerden in de namiddag van de 27ste september. Zij verhaalden dat de verdachte aanvankelijk allerlei valse namen had opgegeven. Hij had het feit bekend en hield vol alles alleen te hebben gedaan en dat hij van te voren nooit in Zierikzee was geweest. Besloten was de verdachte per Middelburgse boot over te brengen naar Zierikzee. Maar de procureur Ermerins en brigadier Staats moesten het teleurstellen de bericht brengen dat de naar de gevangenis van Gorinchem overgebrachte dief zich in zijn cel van het leven had beroofd. Op 29 september berichtte de Officier van Justitie in Gorinchem dat de verdachte door een vroegere gevangene te Hoorn was herkend als Willem Stokkel, verver in Leiden. Die oud medegevangene van Stokkel wist zich te herinneren dat de dief vroeger in Zierikzee woon de en er geboren was. Maar een Willem Stokkel kende men niet. Onderzoek in de registers van de burgelijke stand leverde op dat Willem Stokkel dezelfde was als Willem Anthonisse, de oude bekende van Commissaris Borrendamme. De politiecommissaris moest concluderen dat van medeplichtigen, mede vanwege de beken tenis van Stokkel, geen sprake kon zijn. Stokkel kende het huis van notaris Ermerins goed omdat hij er vroeger als schilder had gewerkt. Frederik Nagtglas deelt ons mede wat de straatroddel ervan maakte: 76

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1985 | | pagina 78