Gravure door Philips Galle naar een tekening van Hans Bol, Antwerpen 1582. Wellicht het Verdronken land van Reimerswaal. Links op de voorgrond ondermeer kreeften en oesters. Vertaling Latijnse onderschrift: Zo worden de trage kreeften en schelpdieren met hun harde schalen met lichte boten naar belangrijke markten gevoerd. (Uit.J. vanBeylen, 16de eeu wse visserij in de Nederlanden, in: Spiegel der Zeilvaart, lejrg, nr. 4,2 mei 1983X Gravure door Phillips Galle naar een tekening van Hans Bol, Antwerpen 1582. Mogelijk stelt ook dit Zeeland voor. Rechts op de voorgrond ondermeer een kreeft. Vertaling Latijnse onderschrift: Zo jaagt de behendige visser vanaf het midden van de golven de grote zalmen op naar de oevers van de stroom. (Uit.-J. vanBeylen, 16cle eeuwse visserij in de Nederlanden, iri: Spiegel der Zeilvaart, 7ejrg., nr. 3,1 april 1983). en andere vissoorten aan. In 1916 visten zo vanuit Zierikzee een twintigtal zogenaamde Vlaamse schuiten, terwijl er ook nog vele scheepjes in de Oude Haven lagen waar men op woonde. Tussen 1915 en 1919 kwamen nog enkele families uit Zeeuws-Vlaanderen om de mosselcul tuur te beproeven, ook veelal op gepachte gronden van mr. A. J. F. Fokker, die in 1916 burgemeester van Zierikzee werd. Hij was ook benoemd tot voorzitter van het Bestuur van de Visserijen op de Zeeuwse Stromen. Zo kwamen hier de families Blommaert, Claessens, Bleyenberg, Kouijzer en Praet en nog voor korte tijd drie families uit Bouchoute en Philippine, namelijk de families Rammelo, Verschragen en Wijnsbergen. Ongeveer in diezelfde tijd verschenen de twee broers Otte uit Bruinisse, met daarbij meegekomen W. Schraver als schipper uit diezelfde plaats. 115

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1986 | | pagina 119