Van de redactie: Bij de omslag: De schilder/tekenaar Co de Voogd woont en werkt sinds 1977 in Burgh. Hij is geboren en getogen Zeeuw 1913 Walcheren Oorspronkelijk autodidact, later bezocht hij korte tijd de Vrije Academie in Den Haag en vervolgens de Hendrick de Keyserschool in Amsterdam. Verder kreeg hijprivé onderricht van Gerard Jacobs Vlissingen en in belangrijke mate van Pierre Stordiau (Den Haag, Parijs, en Argenton-sur-Creuse). Hij exposeerde op solo en groepstentoonstellingen in en buiten Zeeland Technieken: potlood, krijt, pen en inkt, aquarel, olieverf (landschap, stadsgezicht, stilleven In zijn u 'erkenprobeert de kunstenaar De Voogd de alledaagse werkelijkheid te vertalen in lyrisch-realistische zin. Het elfde jaarboek van de „Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" presenteert zich in een nieuwe gedaante. Tot nu toe werd het uiterlijk bepaald door historische stads- en dorpsgezichten. Vanaf deze jaargang willen wij kunstenaars ruimte geven hun visie op Stad en Linde weer te geven. Wij hopen dat het initiatief in brede kring ondersteuning zal vinden in de komende periode. Behalve het omslag is ook het lettertype gewijzigd. De redactie wil haar beleid ten aanzien van de inhoud echter in de toekomst voortzetten. Artikelen-over de meest uiteenlopende onderwerpen uit de rijke regionale en lokale geschiedenis bereiken - gezien de vele positieve reacties - nog steeds een geïnteresseerd lezerspubliek. In de komende jaargangen zult u geen voorwoord meer aantreffen. Wij gaan ervan uit dat de „Kroniek van het Land van de Zeemeermin" in het „Woord vooraf' van de afgelopen tien jaren voldoende bij u geïntroduceerd is. Redactiecommissie Jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland: W. P. de Vrieze, voorzitter F. Beekman Drs. J. A. Brandenbarg, vice-voorzitter J. van Loo A. L. Patmos, penningmeester H. Uil, secretaris 4

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1986 | | pagina 8