Tlie Alher's Cineograph 1 Voorstelling van levende Fhotografkën. Extra groote Kinder- en Familie-Voorstelling KERMIS ZIERIKZEE. Standplaats Havenplein. Oageljjki gedurende de Kermii 'I Schitterende Voorstellingen. I Dinsdag en Woensdag van 45 uur: met expres 7oor de jeugd gearrangeerde ja Tableaux, o.a. ta Atschepoeater of het Glazen Muiltje. Blauw baard. Doornroosje. De studiën op een pensionaat enz. Prezen «Ier plaatsen: Voor Volwassenen: I le rang 40 ct. 2e rang 25 ct. 3e rang 15 ot. Voor Kinderen: le raig 25 ct. 2e rang 15 ct. 3e raag 10 ct. AanbevelendUe Directie. Zierikzeesche Nieuwsbode 11-9-1900. In een redactionele beschouwing in de Zierikzeese Nieuwsbode van 8 september 1900 lezen we over de kermis het volgende: Wij wenschen in het algemeen geen breedvoerige, wijsgeerige beschouwingen te leveren over de vraag of de kermis moet bestendigddan wel of zij, nu zij haar oorspronkelijk karakterganschelijk verloren heeft, moet opgeheven worden: of men haar veredelen moet, da?2 wel haar aan verval van krachten, waaraan zij ontegenzeggelijk lijdt, zal laten wegkwijnen. Wij hebben het ons tot plicht geacht, rekening te houden met het niet weg te cijferen feit, dat zij er niet alleen nog is, maar dat zij ook nog diep geworteld is in het hart van het voor zijn dagelijksche brood arbeidende en zwoegende deel des volks. En daarop lettende, stellen wij aan alle tegenstanders van de kermis de volgende waarheid voor oogen, dat het bedenkelijk is een instelling af te schaffen, die in ons volksleven een zóó voorname plaats nog inneemt. Wel is het waar de tijden zijn voorbij, waarin men op de openbare straten en pleinen ook. de zonen en dochteren van de edelen der stad aan de kermispret ijverig deel zag nemen, maar men verlieze toch niet uit het oog dat ook deze niet vei-anderd zijn, maar zij het onder andere naam en binnen heslotene, niet voor een ieder toegankelijke ruimte hetzelfde oude volksvermaak najagen. Men denke slechts aan de Kermesses d' été, die wel niet in Zierikzee, maar toch in andere gemeenten van ons vaderland niet zelden voorkomen. Zoolang er dus kermis in Zierikzee is, zullen wij haar, met onze lezers en lezeressen, natturlijk op gepaste wijze, medevieren. Inhakend op het voorgaande; In 1910 was de belangstelling voor de Zierikzeese kermis nog 100

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1987 | | pagina 102