akkoord gegaan. Een aantal bewoners van het Havenplein daarentegen gingen niet akkoord en dienden een bezwaarschrift: in bij het gemeentebestuur, echter zonder resultaat. Na een tweede bezwaarschrift was het gemeentebestuur bereid de paal naar de overzijde van het Havenplein te verplaatsen. De gemeentebouwmeester maakte hiertegen bezwaar en de Directeur Generaal der Telegrafie wenste niet op gemaakte afspraken terug te komen. Een derde bezwaarschrift, gericht aan de Minister van Waterstaat had evenmin succes. De paal kwam gewoon schuin voor het Visslop te staan. Eén van de argumenten in het bezwaarschrift luidde als volgt: 'Dat ook met het oog op degrintlaag op het Havenplein als de paal zo dicht bij de huizenrij staat, het te vrezen is dat de straatjeugd dit gevaarte of sommige delen ervan tot mikpunt zullen kiezen om zich in de gooikunst of het werpen te oefenen. Tengevolge waarvan menig ruit het zal moeten ontgelden.' Ondanks de bezwaarschriften was men toch maar met de bouw begonnen. Zierikzee. Havenplein met op de achtergrond de zgn. spreidpaal. De constructie van het net werd als volgt opgezet. Het telegraafkantoor in de Meelstraat werd d.m.v. een tweetal kabels met de spreidpaal op het Havenplein verbonden. Met de spreidpaal als middelpunt werd door middel van luchtlijnen het net naar de aan te sluiten percelen opgebouwd. Onder de rubriek 'Post en Telegraaf verscheen in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 26 april 1906 het volgende bericht: 'Zierikzee: Het Post en Telegraafkantoor zal met ingang van 1 mei a.s. voorde rijkstelefoondienst worden opengesteld. Bruinisse: Met 1 mei a.s. zal alhier een rijkstelefoonkantoor voor 't algemeen verkeer worden opengesteld. De diensturen zijn gelijk als voor de telegraafdienst. Des zondags is het kantoor gesloten.' Naast de indienststelling van de rechtstreekse aansluitingen in Zierikzee, betekende dit bericht dat op beide kantoren 94

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1988 | | pagina 96