(de bestuursfuncties worden door het bestuur onderling verdeeld) op de uitnodi ging. De leden dienden echter eveneens een kandidatenlijst in, deels met dezelfde namen, en met 14 handtekeningen. Mr. J.J. Beijerman en Mr. W.P. Martens waren het eerst afgetreden en hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Op de ledenvergadering van 13 mei 1970 waren er 60 leden aanwezig in de foyer van restaurant "Mondragon". Braber heette iedereen welkom en gaf een kort. zakelijk resumé van het voorafgaande. De heren Van den Ende en Van der Voo waren bereid het stembureau te vormen. De meeste stemmen kregen: Braber, Gast, Lokker, mevrouw Reitsma-d'Ancona, De Vrieze, Berman, Lysen, Martens, Van Sloten, Vos en Keikes. Er keerden dus drie bestuursleden niet terug in het nieuwe bestuur, zij werden bedankt voor hun inzet. Keikes en Vos besloten achteraf hun benoeming niet aan te nemen. Degene om wie alle commotie was ontstaan behaalde de minste stemmen.Vier kandidaten waren dus gekozen na voordracht door de leden. Op 21 mei werden de functies verdeeld, men besloot tevens voor alle dagelijksbestuursleden een vervanger aan te wijzen. Na deze problemen probeerde het bestuur weer met iedereen in har monie verder te leven. Het bestuur van Stad en Land bestaat uit 11 leden. Vele bestuursleden bekleedden lang hun functie, vooral in de jaren '50 en '60; dit betekende grote continuïteit in het beleid. Er waren slechts 24 verschillende personen bestuurslid in de eerste 25 jaar. Sommigen zaten meer dan 20 jaar in het bestuur: J.J. Westendorp Boerma (31 jaar), P. van Beveren (31 jaar), W.P. de Vrieze (26 jaar), J. Romeijn (25 jaar), S.P. Moelijker jr. (25 jaar), J.L. Braber (24 jaar), J. Stevense (24 jaar), N.H. Lysen (24 jaar), J. Vijverberg (22 jaar), A.A. van Eeten (21 jaar) en J.L. van Sloten (20 jaar). Van de bestuursleden had 23% een universitaire opleiding; daarnaast waren archivarissen van Zierikzee gedurende diverse jaren bestuurslid. Naast leden en bestuurleden kent de Vereniging ook ereleden, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor Stad en Lande: P. van Beveren, N.H. Lysen, J.L. Braber en J.L. van Sloten. De ereleden worden benoemd door de ledenverga dering op voorstel van het bestuur. Zij hebben dezelfde rechten als gewone leden, maar hoeven geen contributie te betalen.Voor het beleid van de Vereniging is de persoon van de voorzitter van groot belang. Voorzitters van Stad en Lande waren achtereenvolgens: Kandidatenlijst van het bestuur J.L. Braber A. Gast W.P. de Vrieze Mevrouw J.C. Reitsma-d'Ancona J.M.J. Lokker A.A. van Eeten W.H. Keikes S.P. Moelijker jr. EK. Vos J.L. van Sloten J. Coumou Kandidatenlijst van de leden J.L. Braber A. Gast W.P. de Vrieze Mevrouw J.C. Reitsma-d'Ancona J.M.J. Lokker J. Berman H.G.C. Heringa J.W. Loubert W.P. Martens M.K. Romeijn N.H. Lysen 106

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1991 | | pagina 114