- Dr. J.J. Westendorp Boerma van 1939-1970 met een onderbreking in de oor logsjaren.) Hij was geboren in het Friese Blija en studeerde geschiedenis en staats inrichting in Amsterdam. In 1927 promoveerde hij tot doctor. Sinds dat jaar was hij verbonden als leraar, later als rector aan het lyceum te Zierikzee. Hij publiceer de veel over Nederlandse economische en koloniale geschiedenis. Op Schouwen- Duivelancl begon hij met studies en publicaties over Zierikzee en het hele eiland. Hij vervulde diverse maatschappelijke functies en was een van cle oprichters van het Zierikzeese gemeentemuseum. - Mr. W. Nieuwenhuijsen was voorzitter van eind 1941-1946. Hij was advocaat in Zierikzee, later plaatsvervangend kantonrechter en na de Tweede Wereldoorlog raadsheer van het Bijzonder Gerechtshof in 's-Gravenhage, wat oorlogsmisdadi gers ging oordelen. Met de Stad-en-Lancledag op 20 mei 1989 was hij, evenals de andere nog in leven zijnde oprichters, aanwezig in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. - Na het overlijden van Westendorp Boerma in 1970 werd Drs. J.L. Braber voor zitter. Hij is geboren op 17 mei '1914 in Stad aan het Haringvliet op Overflakkee. In 1942 studeerde hij af als arts in Utrecht. Daarna vestigde hij zich als huisarts in Dreischor, dit bleef hij tot 1965. Vervolgens was hij verzekeringsgeneesktindige bij het G.A.K. en controlerend geneesheer bij het Algemeen Ziekenfonds op Schouwen-Duiveland tot 1979. Hij had vele maatschappelijke functies op gebied van gezondheidszorg, genealogie en dialectonderzoek. Namens Stad en Lande zat hij in de Stichting die slot Moermond in Renesse restaureerde en later exploiteer de. Vanuit de Vereniging heeft hij het Landbouwmuseum in Dreischor opgericht. Daar is hij nog steeds voorzitter van. Van 1970/71 was Braber voorzitter van de Vereniging Stad en Lande tot 1984. Hij heeft zeer veel tot stand gebracht en hield nauwlettend de vinger aan cle pols bij calamiteuze ontwikkelingen. Na zijn aftre den werd Braber benoemd tot erelid. De nieuwe voorzitter J.D. de Kam overhandigt de oud-voorzitter Braber de oorkonde die behoort bij bet erelidmaatschap van de Vereniging Stad en Lande. (FotoJ.D.C Barrevoets, coll. Slreekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland, Zierikzee.) 107

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1991 | | pagina 115