meer groen over dan gepland. Ook de plannen voor een golfbaan in Renesse werden met succes bestreden; bestemmingsplan Bout in Scharendijkc; Hogeweg Haamstede..enzovoorts. Ook Stad en Lande leverde een bijdrage aan het Monumentenjaar 1975: alle oude, historische huisnamen werden op kosten van de Vereniging weer op de huizen in Zierikzee aangebracht door de pas opgerichte Commissie Huisnamen. Het bestuur had daartoe een Huisnamencommissie ingesteld, waar ondermeer bestuursleden L.J. Zondag. H. Uil en J.L. van Sloten inzaten. Schilder en lid A.G. van der Zande zette ze met prachtige sierletters op de lijsten boven de voordeuren. Bestuurslid J.M.J. Lokker had in 1971 een hele lijst huisnamen opgesteld en gepubliceerd in het Mededelingenblad. De burgemeester van Zierikzee, Th.M. de Meester, schilderde de laatste op het huis Roome van Ten Kate. Deze had zijn pand aan de Meelstraat kortgeleden gerestaureerd en hiervoor een oorkonde van Stad en Lande gehad. In 1989, toen Stad en Lande 50 jaar bestond, bleken diverse huisnamen weer verdwenen te zijn. Het bestuur besloot ze opnieuw te laten aanbrengen, ter gelegenheid van het jubileum. Datzelfde jaar 1975 werd besloten voortaan een historisch jaarboek uit te gaan brengen. Daartoe werd een commissie opgericht, die zorg droeg voor de uitgave en tevens de redactie vormde. Bestuurslid mevrouw J.C. Reitsma-d'Ancona werd de eerste voorzitster van deze commissie. Zo verscheen in 1976 de eerste Kroniek van het land van de zeemeermin, een uitgave van Stad en Lande. Voorzitter W.P. De Vrieze becktnkt oud-voorzitster mevrouiv J.C. Reitsma-d'Ancona voor baar werk in de Commissie Jaarboek en overhandigt baar de fraaie kaart die bij bel tiende jaarboek in 7%'5 boort. (PotoJ.D.C. Betrevoeis,coll. Slreekarcbwariaal Scbouwen-Duiveland en Sint PhUipsland, Zierikzee.) 112

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1991 | | pagina 120