ging zich onder leiding van P.A. Boot en J. van der Maas bezighouden met plano logische ontwikkelingen zoals bezwaarschriften tegen bestemmingsplannen en dergelijke. Een van de eerste zaken die hun aandacht trok, was de bouwvallige staat waarin het zestiende eeuwse vakwerkhuis in het Vrijpoortje zich bevond. De eigenaar wilde het eventueel wel laten restaureren, maar dat zou een vermogen kosten. De Commissie ging alle subsidiemogelijkheden onderzoeken en wist van diverse instanties garanties te krijgen, maar dergelijke procedures kosten veel tijd. VERENIGING STAD EN LANDE In 1986 kreeg de Vereniging een eigen vignet, ontworpen door mevrouw Eggink- du Burck. In 1989 zou het 50 jaar geleden zijn dat Stad en Lande werd opgericht. Al in een vroeg stadium, op 27 oktober 1987, werden vertegenwoordigers van alle commis sies uitgenodigd om samen met het bestuur van gedachten te wisselen over een gepaste jubileumviering. Hiertoe werd een speciale Jubileumcommissie opgericht, met vertegenwoordigers van alle Commissies, Drs. P.F. Vleugel van de weer nieuw leven ingeblazen Commissie Kleine Monumenten werd hier voorzitter van, A. Leijdekkers van de Commissie Streektaal werd secretaris. Alle Commissies zou den zich presenteren. Er werden door alle Commissies plannen gemaakt en de Jubileumcommissie stelde een begroting op van 15.000,die werd goedge keurd door de ledenvergadering, dus toen kon men aan de slag. In januari 1989 werd er een persconferentie gehouden,waarbij de verzamelde pers een samenvatting kreeg van jaarverslagen en het jaarprogramma. Er verscheen een speciaal mededelingenblad met een nieuwe, blauwe omslag en verhalen over de periode van oprichting. In de pers werd er ook de nodige aandacht aan besteed. In april presenteerde de Streektaalcommissie zich, samen met de Zeeuwse Vereniging voor Dialectenonderzoek: diverse mensen, koren en sprekers van het eiland gaven een enorme dialectenshow in de Concertzaal te Zierikzee, er waren zo'n 350 bezoekers, jong en oud op afgekomen. Op 20 mei was er een grootste VAN SCHOU WEN-DUIVEL A ND Vignet van cle Vereniging Stacl en Lande van Sc hou wen -Du iveland. 114

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1991 | | pagina 122