C. BLOM HAAMSTEDE. Van de familie Van der Lek de Clercq pachtte Blom en later ook zijn zoons, een deel van de duinen voor beweiding. Een areaal dat dichtbij Molenberg begon en liep tot aan de vuurtoren die ze soms moesten beklimmen om de koeien te vin den. In goede tijden ging het om wel tachtig stuks vee. De beweiding eindigde met de komst van het waterleidingpompstation. Verder teelde Cees Blom tulpen, zoals velen in de Westhoek. Met het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog ging deze teelt ten onder. Door zijn visie had Cees Blom een belangrijke plaats in organisaties en hun bestu ren. Hij werd eerst gemeenteraadslid en later wethouder van Haamstede. Verder was hij voorzitter van meer dan tien verenigingen, ook van de dijkraad van de calamiteuze polder Burgh en Westland. Zijn gave om redevoerin gen te houden was spoedig ook buiten de Westhoek bekend. In 1928 was hij één van de vier verte genwoordigers van de Kring Schouwen-Duiveland in het hoofd bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Hij was een voorstander van samenwerking op coöperatieve ba sis. Door zijn stuwende kracht bij de oprichting van nieuwe belan- IN MEMOKIAM. In zijn woning „Lisiduna", waar hij na zijn actief leven als landbouwer woonde, is de heer C. Blom op 80-jarigen leeftijd overleden. De heer Blom was in Westelijk Schouwen een vooraanstaande figuur op landbouwge bied, terwijl hij in vroeger jaren ook buiten ons eiland meermalen van zich deed spreken wanneer het aankwam op de verdediging van de landbouwbelangen. Afkomstig uit Elle- meet, vestigde hij zich als jong landbouwer op „Molenberg", en nam al spoedig in ver schillende landbouwaangelegenheden een lei dende positie in. Uit de z.g. „pijpavonden", die onder zijn leiding werden georganiseerd, ontstond de landbouwvereeniging C. et C., waarvan hij jarenlang voorzitter en tot aan zijn dood eere-voorzitter was. Coöperator als hij was, heeft hij verschillende coöperatieve vereenigingen opgericht of helpen oprichten. Wij noemen: de Coöp. Boerenleenbank, waar van hij tot vóór enkele maanden directeur was, de Coöp. Kolenvereeniging E. M. M., de Varkenshoudersvereeniging „De opgaande zon", de Onderlinge Brandwaarborg-Maat schappij te Noordwelle. Ook is hij een tijd lang Hoofdbestuurslid van de Z. L. M. ge weest en heeft hij zitting gehad in tal van commissies, die steeds profiteerden van zijn zakelijk inzicht. In het bestuur van den polder Burgh en Westland had hij zoowel in buiten- als bin- nenbeheer zitting. Verder heeft hij zijn krachten gegeven aan de samenleving door op verdienstelijke wijze als raadslid en wet houder de belangen van de gemeente Haam stede te behartigen. Doch ook op ander ter rein toonde hij zijn belangstelling, n.l. als mede-oprichter en bestuurslid van V. V. V. en Rederijkerskamer. De heer Blom was dus iemand met een veelzijdige belangstelling, waardoor hij heeft meegewerkt aan de bevordering van de wel vaart van Westelijk-Schouwen. Moge 'hij na een arbeidzaam leven rusten in vrede. Comelis Blom (1865-1945). 50

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1992 | | pagina 52