plaatsen van een scheidingswand in een van de lokalen van de openbare lagere school B aan het Kerkhof. In de Gids voor Zierikzee en omstreken, in 1896 uitgegeven door de Vereniging tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer, wordt onder het hoofdstuk "Geschiedenis der Stad" de economische toestand van Zierikzee als volgt omschre ven: "Doch opnieuw achteruitgaande door de - trouwens overal heerschende - malaise, ziet onze overigens uitnemend gelegen stad met verlangen eene betere toekomst tegemoet, waarin de voornaamste bestaansmiddelen weer zullen bloeien als weleer en Zierikzee opnieuw zal worden genoemd, De tweede stad van Zeeland". Eenzelfde teneur kenmerkt de jaarlijkse Gemeenteverslagen van Zierikzee. De toe stand van handel en nijverheid in de jaren negentig van de vorige eeuw wordt steeds met dezelfde woorden omschreven: ongunstiger dan in het vorige jaar. De krullejongen spreekt dan ook zijn ongerustheid uit over het schrijnend gebrek aan werk in de timmerbranche. Geen wonder dat de baezen woedend zijn als zij vernemen dat het werk ten behoeve van de gemeente aan bedrijven buiten Zierikzee zal worden gegund. De raadsnotulen van de gemeente Zierikzee bevatten echter geen enkele aanwij zing die deze geruchten bevestigt. Tijdens de raadsvergadering van 1 juni 1891 ivordt de vraag gesteld waarom het scheidingsschot in een van de lokalen van ZONDAG den 15 NOVEMBER 1891. L> school B aan het Kerkhof nog niet is geplaatst. Hiervoor is op de begroting voor 1891 een bedrag vastgesteld. Raadslid Roëll verklaart dat in verband met de meer kosten nog niet tot uitvoering is overgegaan. Deze zal echter nog in het lopende jaar plaatsvinden. Op 27 juli daaropvolgend verklaart de voorzitter van de raad dat bij de gehouden aanbesteding de inschrijving de begroting aanzienlijk heeft Kerkbriefje. Wekelijkse aankondiging van kerk diensten (1736-1923). (Collectie Streekarchivariaat Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland, Zierikzee). 88

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1992 | | pagina 90