Zietikzee. Schivefstoomscbip 'Prins Hendrik". Polo februari 1943 Collect ie J. van I.oo) De bemanning bestond uit: Kapitein J. Verdoorn, gezagvoerder. Kapitein M. Bejje, dienstdoende stuurman. Stuurman Jac. den Boer, dienstdoende roerganger dekknecht. Matroos G. van Wanrooij, dekknecht. Machinist W. J. van der Ploeg, eerste machinist. Machinist D. Smeltzer, hulpmachinist. Hulpmachinist G. C. Ratelband, vliegtuiguitkijk. Stoker A. Stoutjesdijk, stoker. Hofmeester G. J. van Hoeve. Hofmeestersbediende F. Vermeirssen. Na de gebruikelijke werkzaamheden, zoals de kaartverkoop, was een gedeelte van de bemanning in het achterschip gaan eten. De reis had een normaal verloop, aldus de verklaringen van kapitein Verdoorn, kort na de aanval aan boord van de "En Avant X" afgelegd tegenover de opperwachtmeester der Marechaussee Cornelis Boeij te Kortgene en in de namiddag afgelegd tegenover de directeur van de Stoombootdienst de heer De Jonge. Aan de hand van deze beide verklaringen laten we nu kapitein Verdoorn aan het woord: Varende in hel Engelsch-Vaarwater. langs de Noord-Bevelandse kust, zagen wij ter hoogte van Katshoek vliegtuigen over Noord-Beveland komen. De onder de dijk lig gende sleepboot "En Avant XVIII" van de Sleepboot Maatschappij Muller Temeuzen, alsmede een werkuaartuig (baggermolen), beide werkzaam aan hel herstel van een dijkval ter hoogte van de Leendert Abraham-polder, werden direct gemitrailleerd en direct daarna ons schip de "Prins Hendrik". Na het mitrailleren waren op het promenadedek waarschijnlijk twee vrouwelijke passagiers gedood en een derde zeer ernstig gewond. Een kleine jongen werd in de sch uilkegel ondergebrach t. 99

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1993 | | pagina 101