Aan de Directie van de sleepboot maatschappij En Avant te Temeuzen. Weledele Heer. Langs deze weg kom ik met het beleefde verzoek tot U of U onderstaande aan de bemanning van de sleepboot En Avant no. 18 op vrijdag 3 september werkzaam bij het zinkwerk aan de Leendert Abraham polder Noord-Bevelanden van de sleep boot En Avant X iverkzaam aan de doorbraak van de Wiïhelminapolder (Zuid- Beveland) ivilt mededelen. Behooren deze booten niet tot Uw maatschappij dan verzoek ik U beleefd dit schrijven door te zenden aan de betreffende maatschappij Op Vrijdag 3 september om ongeveer 7 uur 1.5 is ter hoogte van cle Leendert Abraham polder het s.s. Prins Hendrik van de Provinciale Stoombootdienst gebom bardeerd waardoor dit schip tot zinken werd. gebracht. Ofschoon de En Avant XVlll eveneens beschoten was en op verschillende plaatsen lekkage had heeft de bemanning niet geaarzeld en is onmiddellijk te hulp gevaren en heeft onder moei lijke omstandigheden het geluk, gehad 6 menschen van de verdrinkings dood te redden. Mijn verzoek is nu of U hun namens alle geredden hun oprechten dank wilt overbrengen voor hun menschlieven.de daad en hun kundig reddingswerk. Daar de En Avant no. XVIII lek was kon dit schip de geredden niet. naar Zienkzee vervoeren en heeft de En Avant X die ook onmiddellijk zich naar de ramp had hegeven hun overgenomen en naar Zienkzee vervoerd. Wilt U ook deze beman ning namens de geredden dank zeggen voor de ontvangst op het schip en voor de medewerking door hun zoo spoedig mogelijk naar hun haardstede terug te vervoe ren. Uw directie kan trots wezen dat zij op hun booten zulke bemanningen heeft, want ondanks dat tijdens het redden van de En Avant XVIII en het zoeken tusschen de wrakstukken naar verdere drenkelingen door de En Avant X nog druk gevlogen werd hebben zij niet. geaarzeld maar hebben zij als flinke Nederlandsche zeelui hun plicht gedaan en hun eigen kostbaar leven gewaagd om dat van ande ren te redden. '105

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1993 | | pagina 107