Ouwerkerk Tenslotte de sluiting bij Ouwerkerk in november 1953. Hier werd door de Dienst Zuiderzeewerken besloten buitenwaarts een ringdijk te maken en ook daar moest de laatste geul met caissons gedicht worden. De sluiting van de ringdijk mislukte en met vijf Phoenix-caissons werd tenslotte op 6 november het laatste gat gedicht. Bij het werk waren twee grote masten opgesteld met schijnwerpers om 's avonds en bij nachtelijke kenteringen door te kunnen werken. Sluiting met Phoenix caissons. Ouwerkerk op de achtergrond (6-11-1953)- Ook werden vanaf de masten metingen verricht. Rykel ten Kate kreeg toestem ming erin te klimmen en we zien vanaf een van de masten een prachtig overzicht van de werken. Op de achtergrond ligt Ouwerkerk als op een terp wat hoger gelegen. Stoomkranen verplaatsen zand en stenen. De caissons zijn nog niet afgezonken en de schepen met stortsteen liggen klaar. Een helicoptère van de Koninklijke Marine vliegt boven het bedrijvig tafereel. Slot De waarde van de fotoverzamelingen van Rykel ten Kate uit onder andere de Tweede Wereldoorlog en de Watersnoodramp van 1953 is de nauwkeurige docu mentatie ervan met datum, plaats en onderschriften. Hij schonk deze verzameling aan het Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland met de waar devolle boeken van Job Baster. De foto's van natuur en landschap op Schouwen- Duiveland berusten in cle bibliotheek van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland. R. ten Kate maakte nog een artikelenregister op "Sterna" 1956-1985. De "fotoverzameling Ten Kate" zal nog vaak geraadpleegd worden en vormt een blijvende herinnering aan de uit Friesland afkomstige Rykel. ten Kate die zo lang (60 jaar) en met zoveel plezier en meelevend in Zierikzee heeft gewoond.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1993 | | pagina 126