Situatieschets, opgenomen bij een artikel van J. Honig over hel bombardement in Klaar, orgaan voor de Eindhovensche Luchtbeschermings-organisatie. 1 (1938). no. 9. is toen in noordelijke richting gaan koersen. In hoeverre hier sprake is geweest van het bombarderen van enig militair doel, havenwerken of burgerbevolking, blijft verondersteld. Wel nemen we aan, dat het de piloot op dal ogenblik onbe kend was, dat hij boven Nederland vloog. Door dit bombardement werden W. Leydekkers, zijn vrouw en een inwonend neefje gedood". Hun woonhuis in de Sint Domusstraat 112 werd totaal verwoest en van de beide aangrenzende panden, respectievelijk bewoond door Jan Smit en zijn gezin en de weduwe W. van Hekke-Loene, bleef slechts een gedeelte overeind staan. Jan (Pieter) Kloet redde het echtpaar Smit en hun dochter, die op zolder waren ingesloten. In het pakhuis in de Molenstraat en in een aangrenzen de opslagplaats ontstond direct na de bominslag brand, hetgeen de paniek in de dichtbevolkte buurt vergrootte. Gelukkig was de brandweer spoedig aanwezig en slaagde erin het vuur snel te blussen, waardoor hier een grotere catastrofe kon worden voorkomen. Uit het pand Molenstraat 7, staande naast de pakhuizen, moesten de gezusters Douw door enige militairen, hospitaalsoldaten van het gar nizoen en leden van het Rode Kruis worden bevrijd. De bejaarde dames, die in hun pandje een snoepwinkeltje hadden gevestigd, waren door het beklemd 70

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1994 | | pagina 72