Links generaal C.J. Snijders en rechts de commandant van Schouwen-Duiveland, J.P. Louwerse, bezoeken de puinhopen van het huis van W. Leydekkers op 5 mei 1917. (deze en andere foto's; Coll. Streekarchivariaat Scbouiven-Duiveland en Sint Phi'lipsland, Zierikzee) gevers van "Het Leven" op dat moment "hoe hij 's nachts onder de balken van daan gekropen is". Bijzonder sterk geënsceneerd is een opname van het verwoeste huisje van deze Jan Smit waarvoor steunend op een stok Elizabeth de Jonge, alias Betje Does, poseert. Het Franse tijdschrift "La Victoire" gaf een geheel verminkt verslag van de aanval, waarbij ook Middelburg was betrokken geweest Bijzondere belangstelling hadden de begrafenissen van de slachtoffers op 3 mei. De begrafenis van Walterus Leydekkers vond plaats op de Algemene Begraafplaats. Zijn vrouw en neefje werden op de R.K. Begraafplaats ter aarde besteld. De kerk in de Hoge Molenstraat, waar een mis voor de twee laatstge noemde slachtoffers van het bombardement werd gecelebreerd, was geheel gevuld met inwoners van cle stad. Bij de teraardebestelling waren de comman dant van Schouwen-Duiveland J.P. Louwerse en namens het gemeentebestuur van Zierikzee wethouder W.C. de Crane3 aanwezig. De buurt werd verte genwoordigd door M.C. Mulock Houwer Drie dagen later legde burgemeester Fokker door koningin Wilhelmina gezonden kransen op cle graven. Het meerge noemde weekblad "Het Leven" plaatste een foto van de begrafenisstoet met als onderschrift, dat behalve cle militaire commandant "geen enkele autoriteit de begrafenis bijwoonde en ook van cle zijde der bevolking niet de minste belang stelling werd getoond". Aan het tendentieuze onderschrift van de foto, waarop cle 73

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1994 | | pagina 75