"Huis de Helle" "Ruimzicht" "Poortjesmeet" "Zeelandia" Stoofweg 56 Weilandweg 12 Wilhelminaweg 2 Helle weg 4 Lagezoom 27 Rampweg 20 Oude Zandweg 12 Renesse; Renesse; Renesse; Renesse; Serooskerke: Noordwelle; Noordwelle; gemeente Middensch ouwen: "De Drie Wilgen" Kuyerdarnseweg 33 Scharendijke; gemeente Brouwershaven "Goemanszorg" "Hogehoeve" Molenweg 3 ZuidstraatS Dreischor; Dreischor; "Rozegaard" Donkereweg 25 Heereweg 28 Kloosterweg 6 Zuidweg 11 Noordgouwe; Noordgouwe; Noordgouwe; Zonnemaire; In de gemeenten Bruinisse, Duiveland en Zierikzee zijn geen beschermde boer derijen. In 1995 werd de inventarisatie en selectie van de jonge bouwkunst, periode 1850-1945,voltooid. Voor aanwijzing als rijksmonument werden voorgedragen cle boerderijen aan de Langeweg 1 bij Dreischor, aan de Heesterlustweg 1 te Schuddebeurs en de boerderij-woning aan de Provincialestraatweg 7 bij Brouwershaven. Conclusie Zoals bij de aanvang reeds genoemd zijn boerderijen een belangrijk gegeven in het landschap. Vanuit de boerderijen werden vele eeuwen het landschap in cul tuur gebracht, bewerkt en beheerd. Om dit te behouden zal zowel de overheid, organisaties en particulieren ieder op zijn terrein hieraan hun steun moeten geven in welke vorm dan ook. Door deze aanpak is het behoud van boerderijenmet name ook de Zeeuwse boerderijen, de moeite waard. Bronnen Gegevens Rijksdienst voor de Monumentenzorg;- jaarverslag 1990 Stichting Historisch Boerderij- onderzoek (SHBO). Opmeting boerderijen SHBO. R.C. Hekker, De Schouwse stolp - Een verdwenen boerderijtype. Arnhem 1985 110

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1995 | | pagina 112