MïP-bestand jongere monumenten en 'gezichten' te selecteren die voor rijks bescherming in aanmerking komen. Eind 1995 zullen een vijftigtal objecten en complexen in Noord-Zeeland als rijksmonument worden aangewezen. Deze resultaten vormen de basis voor verder onderzoek, publicaties en te ont wikkelen ruimtelijk beleid. Tot slot I-Iet in april 1994 door de toenmalige Minister van WVC, mevrouw d'Ancona, gepresenteerde strategisch plan voor de monumentenzorg heeft tot nog toe niet geleid tot een aanvaardbare verhoging van de financiële middelen, die nodig zijn om de instandhouding van ons monumentenbestand te garanderen. De uitbreiding van de Rijksmonumentenlijst met jonge monumenten heeft tot gevolg dat de spoeling alleen maar dunner wordt als niet tegelijkertijd het budget voor het instandhouden van monumenten evenredig wordt verhoogd, Het is de vraag of, behalve de genoemde financiële impuls, het opschonen van cle bestaande monumentenlijst niet tegelijkertijd ter hand moet worden genomen, waarna de toch al te krappe budgetten rechtvaardig kunnen worden verdeeld, Bronnen: Voor dit artikel zijn gegevens ontleend aan de resultaten van het MIP-Zeeland: Regiobeschrijving Noord-Zeeland. Gemeentebeschrijvingen van de gemeenten op Schouwen-Duiveland Inventarisatieresultaten van de gemeenten op Schouwen-Duiveland. Literatuur: P. Don, Runs/reisboek voor Nederland - Zeeland, Zeist 1985. Th. cle Graaf, Schouwen-Duiveland met de klok mee. Een route langs zaken die herinneren aan de ontwikkeling van nijverheid en techniek, Middelburg '1985. Naar Re nesse, Uitgave van de Firma Beye Co. te Renesse, Renesse ca. 1932 z.j. B.I. Sens, Architectuur en Stedebouw in Zeeland 1850-1945, Zwolle/Zeist 1993- Berir Sens, Aan zee in Zeeland, in: Monumenten van een nieuwe lijd, architecteuur en stedebouw 1850-1940, Jaarboek Monumentenzorg '1994Zwolle/Zeist 1994, '120-130. I-I.Uil en G.C. Groenleer, De gemeente van huis uit. Een tocht langs de gemeentehuizen van Schouwen-Duiveland en Sint Philips/and, Zierikzee 1989. M.H. Wllderom, Tussen aj'siuildaminen en delladijken deel II Noord-Zeeland (Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philips/and), Middelburg 1964.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1995 | | pagina 126