heeft een houten vloer van brede delen. Een tweetal deuropeningen geven toe gang tot de torenruimten, welke evenals de ruimten op de begane grond een overwelving hebben met een gemetseld koepelgewelf. De beide torenruimten zijn voorzien van een aantal licht- en schietopeningen, die in sommige gevallen kunnen worden afgesloten met luiken. Ook de torenruimten zijn eertijds voor zien geweest van een privaatruimte. De tweede verdieping Deze geeft ongeveer eenzelfde plattegrond te zien als de eerste verdieping, waar bij echter de stookplaats aan de westzijde van het gebouw ligt. De zolderbal klaag wordt ondersteund door twee zwaar uitgevoerde standvinkconstructies, die weer rusten op de balklaag van de eerste verdieping. De nogal forse afmetingen van de houtconstucties geven een grote verscheidenheid te zien. in met name de afwerking van de sleutelstukken, waarvan een exemplaar zelfs is voorzien van een gebeeldhouwde dierenfiguur. Ook op deze verdieping zijn in dezelfde hoek als bij de lager gelegen verdieping nog restanten aanwezig van een gootsteen. De beide torenruimten zijn vrijwel identiek aan die van de eerste verdieping en ook deze ruimten hebben een privaat gehad, waarvan de toegangen nog zicht baar zijn. land 2ij dg. Zolders en kapconstructies De zolderruimten hebben ongeveer dezelfde plattegrond als de verdiepingen. Via de beide torenruimten kan toegang worden verkregen tot een omloop aan de buitenzijde. De kapconstructie van de hoofdkap is samengesteld uit twee hoofd spanten en een dwars hierop geplaatst spant voor de ondersteuning van de eind- dakschilden. De totale constructie van de zogenaamde sporenkap rust op de muren op een zogenaamde muurrooster. Een dergelijke muurrooster bestaat uit

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1995 | | pagina 49