gestaan door een griffier, een ontvanger en een hoofd van de technische dienst. Het reglement betekende op een aantal punten verlies aan zelfstandigheid. Gedeputeerde Staten trokken een aantal zaken naar zich toe waardoor verschillen ontstonden met de positie waarin Schouwen had verkeerd. Met name het toezicht werd verscherpt. Provinciale Staten besloten op 15 april 1957 overeenkomstig de voorstellen en stel den het uit 240 artikelen bestaande reglement voor het nieuwe waterschap vast. In 1958 werden op aandrang van de Minister van Verkeer en Waterstaat de regle menten aangepast. Zo was aanvankelijk met succes gepleit voor het achteiwege laten van de bepaling dat de begroting en rekening door Gedeputeerde Staten moesten worden goedgekeurd. Nu werd dit alsnog opgenomen. Het resultaat was dat het toezicht nog verder werd aangescherpt80. Behalve op Schouwen-Duivelancl besloten Provinciale Staten ook tot samenvoeging van de polders en waterschap pen op Tholen, Zuid-Beveland en Noorcl-Beveland. Op het laatste nippertje, op 31 december 1958, werden bij Koninklijk Besluit de dijkgraaf en gezworenen benoemd. Dijkgraaf werd de vooral in landbouwkringen gewaardeerde A.M. Geluk uit Schuddebeurs. Nog op diezelfde 31ste december legde hij de eden af in handen van de Commissaris der Koningin in Zeeland. De gezworenen kwamen allen uit de landbouw. Het waren P.L. Vis uit Haamstede, C.D. Gast uit Ellemeet, J.J. van der Wekken uit Kerkwerve, J. der Weduwen uit Kerkwerve, J.M. Goemans uit Zonnemaire, J.L. Vis uit Noordgouwe, J. van der Stolpe uit Ouwerkerk en J. Kwaak uit Oosterland. Voor de eerste keer werden de hoofdingelanden benoemd door Gedeputeerde Staten. Een deel van de hoofdin gelanden kwam uit de opgeheven polder- en waterschapsbesturen. Het dagelijks bestuur vcm bel Waterschap Sc hour ven-Duivel and, 1973. Van links naar rechts, zittend: JA. Rotte (griffier), A.M. Geluk (dijkgraaf), J. der Weduwen (gezworene), ir. G.D. Kloosterboer (hoofd van de technische dienst). Staand: J. van der Stolpe, P.M. Vis, J.M. Goemans, M.O. Hanse,J.J. van cler Wekken, J. Kwaak en C.D. Gast (gezworenen). 33

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1996 | | pagina 37