en het waterschap daar had een kleiner takenpakket. Op 16 maart 1994 stemde de algemene vergadering alsnog in met de fusie. Het voorstel om het nieuwe waterschapskantoor in Zierikzee gevestigd te krijgen, bleek niet haalbaar. Dit ondanks het feit dat de Gemeente Zierikzee zich bereid verklaarde de grond voor de bouw gratis ter beschikking te stellen. Gekozen werd voor aankoop van het gebouw Magnolia in Goes. Ten aanzien van de vertegen woordiging werd besloten tot een zetelverdeling waarbij Schouwen-Duiveland en Tholen ieder 13 leden leverden. Vanuit Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland zouden elk 18 leden worden benoemd. Eenzelfde soort verhouding kreeg het Dagelijks bestuur: Tholen en Schouwen-Duiveland ieder twee en de overige twee waterschappen ieder drie leden. De hoofdingelanden, die bij de waterschapsver- kiezingen van '1994 de meeste stemmen kregen, werden lid van de nieuwe Algemene Vergadering. Dit in afwachting van nieuwe waterschapsverkiezingen. Het nieuwe waterschap kreeg als naam: Waterschap Zeeuwse Eilanden. Voor de bewoners van Schouwen-Duiveland had de fusie positieve gevolgen. Indien geen fusie plaats had gevonden, zouden de tarieven hoger zijn geworden. Nu konden de meeste worden verlaagd. De laatste algemene vergadering op 13 december 1995. Achter de bestuurstafel zitten van links naar rechts: J.R.I-I. Scheete (hoofd van de technische dienst), G.E. Houtekamer, J. v.d. Slikke, L.J. Klompe (gezworenen), mevr. A.P. de Haan dijkgraafP. Visch (waarnemendsecretaris). L.J. van Gastel, A. Ruijtenberg (gezworenen) en ir.J.C. Filius (waarnemend secretaris). Vooraan: B.G.A. van Dooien notulist). Links op de voorgrond de hoofd ingelanden P. Flikweert en LIJ. Gast. Het kantoorpand 's Landskamer aan het Havenpark werd verkocht en in decem ber 1995 ontruimd. De kantoorruimte in het Belastingkantoor aan. het Kerkhof wercl districtskantoor van het nieuwe waterschap. Met de fusie van de vier waterschappen en het wegschap per 1 januari 1996 is het laatste woord nog niet gezegd over de schaalvergroting. Inmiddels is opnieuw de 40

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1996 | | pagina 44