Op dinsdag 10 april 1962 bezocht Z.K.I 1. Prins Bernbanl (met anjer) de nieuwe fabriek van dieselmo toren Smit Bolnes te Zierikzee. Hij wordt toegesproken door directeur D.1. H. Smit links). In bet mid den met stok, mr. A.J.J.M. Mes (lid van Gedeputeerde Stalen). Links achter hem drs. M.C. Verburg (direc teur Economisch Technologisch Instituut in Zeeland). (Collectie Streekarcb ivariaat Schouwen-Duiveland) uit één- en tweekamerwoningen bestond, tegenover Zeeland 28 procent en het land als geheel 10 procent. Dat is geheel rechtgetrokken. Met ingang van 1997 zal Schouwen-Duiveland uit één gemeente bestaan, een besluit waar in het algemeen de bevolking weinig moeite mee had. De vraag stukken van ruimtelijke ordening, de verbetering van het wegenstelsel, het land- schaps- en milieubeleid, de ontwikkeling van het toerisme en de recreatie zullen nu vanuit één visie kunnen worden aangepakt. Dit geldt ook voor de acquisitie van bedrijven en de ontwikkeling van economische ontwikkelingsplannen. Het bestaande bureau Bedrijfs Contact Zeeland-Noord kan daarin een nuttige taak ver vullen. Het bureau is momenteel bezig met een onderzoek naar de knelpunten en het opstellen van een visie op de langere termijn. Perspectieven zijn er voldoen de. Verschillende recente studies laten zien dat de Randstad en de grote steden bedreigd worden door industriële stagnatie, vooral in het midden- en kleinbedrijf, o.a. door het beperkte aanbod van dure woningen (hoger personeel), de ver keerssituatie en de restricties bij de uitgifte van bedrijfsterreinen (M. van Geen huizen, A longitudinal Analysis of the Growth of Firms, dissertatie EUR, 1993). W. van der Velden en E. Wever, (Nederland is meer dan de Randstad, Assen 1995) stelden vast dat de economische activiteiten zich vanuit het westen langzaam naar het oosten en zuiden verplaatsen. 71

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1996 | | pagina 75