Ook in 1994 gingen de Zeeuwse waterschappen een gemeenschappelijke regeling aan in verband met deze peilboot. De dijkgraaf van Schouwen-Duivelanci werd daarvan voorzitter, Recreatie en natuur Vooral na het gereedkomen van de Grevelingendam en de Zeelanclbrug (1965) nam de recreatie snel in omvang toe. Ook voor het waterschap had dit conse quenties. Om schade aan dijken en duinen te voorkomen, werden strand- en dijk- overgangen aangebracht en waar nodig afgerasterd. Dijkmagazijn Borrendamme bij de Kisters Inlaag eind Boerenleeg in Zierikzee, 1985. Vooral in de jaren '80 en '90 kwam meer nadrukkelijk dan voorheen de taak van het waterschap ten aanzien van de natuur in de belangstelling. In de inlagen aan de zuidzijde van Schouwen werden een aantal werkzaamheden uitgevoerd, die gericht waren op verbetering van de waterkwaliteit en daardoor op de flora en fauna. In 1994 werd het. noordelijk deel van de inlaag bij cle Zuidhoek ingericht tot natuurgebied. Dit gebeurde in samenwerking met de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Waterzuivering Een belangrijke ontwikkeling was het door Provinciale Staten genomen besluit om aan de waterschappen de waterzuiveringstaak op te dragen. Vanaf "1 december 1974 kregen zij naast de passieve zuiveringstaak - het tegengaan van verontreini ging door middel van een vergunningenstelsel - ook de actieve zuiveringstaak opgedragen. Daaronder valt het bevorderen van schoon oppervlaktewater. Ais uit vloeisel daarvan nam het waterschap de bestaande zuiveringsinstallaties van de

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1996 | | pagina 98