gemeenten over. Een totaal nieuwe conceptie ten aanzien van het zuiveren van afvalwater leidde tot ingrijpende maatregelen, zoals het bouwen nieuwe installa ties en het ombouwen van de bestaande. De volgende rioolzuiveringsinstallaties zijn er thans: 1. 'Westerschouwen' bij Haamstede. Gereed in 1976. Aanzienlijk uitgebreid in ver band met de grote hoeveelheden afvalwater als gevolg van de recreatie. In '1987 werd deze sterk uitgebreide installatie in gebruik genomen. Hierop zijn aange sloten cle kernen Westenschouwen, Burgh, Haamstede, Renesse, Serooskerke, Noordwelle, Ellemeet en Scharendijke. Deze biologisch werkende installatie heeft een capaciteit van 66.000 vervuilingseenheden. Lozing vindt plaats op de Oosterschelde. 2. 'De Verseput' bij Kerkwerve. Gereed in 1988. Deze biologisch werkende instal latie heeft een capaciteit van 17.000 vervuilingseenheden en werkt voor de ker nen Zierikzee en Kerkwerve. Geloosd wordt op de waterloop naar het gemaal Prommelsluis. 3. 'Mastgat' bij Bruinisse. Gereed in 1977. Deze biologische zuiveringsinstallatie heeft een capaciteit van 26.000 vervuilingseenheden. Hierop zijn aangesloten de kernen Bruinisse, Sirjansland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Oosterlancl. Geloosd wordt op het Mastgat. Rioolzuiveringsirisiallalie Versepuiseweg in Kerkwerve. /.9<S'<V (foto: li. Noomen. Zierikzee). 4. 'Dreischor'. Het afvalwater van Dreischor wordt gezuiverd in de installatie aan de Welleweg, die een capaciteit heeft van 1.000 vervuilingseenheden. Lozing vindt plaats op het polderwater. 5. 'Brouwershaven'. Het afvalwater van de kernen Schucldebeurs, Noordgouwe, Zonnemaire, Brouwershaven en van het recreatiegebied Den Osse wordt naar deze biologisch werkende installatie afgevoerd. De capaciteit bedraagt 6.500 vervuilingseenheden. Geloosd wordt op het polderwater. 95

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1996 | | pagina 99