clat enkele weken eerder van een aangespoelde mijn was gedemonteerd, verder uit elkaar te halen. Zierikzee Zoals eerder vermeld werden ook naar Zierikzee gedemonteerde mijnen afgevoerd om verder onschadelijk te worden gemaakt door het verwijderen van de actieve springlading. Waar de gedemonteerdeleeggemaakte mijnen werden opgeslagen of waarheen ze werden afgevoerd is niet meer te achterhalen. Wel valt met zekerheid vast te stellen dat een tweetal mijnen is achtergebleven op het terrein in de Zuidhoek achter de Engelse Kade bij de nabijgelegen zogenaamde 'Pit van Geel'oed'. Decennialang bleven de mijnen op die plaats liggen. Deskundigen, waaronder de heer Stokman (waarschijnlijk van het Militair Gezag), betrokken bij de oprui mingsacties van gevaarlijke oorlogsmaterialen na de Tweede Wereldoorlog, verklaarden tegen de eigenaar van het terrein de heer P. Ribbens, dat de twee mijnen gedemonteerd en ongevaarlijk waren en dus bleven zij gewoon op het terrein liggen. Na de Tweede Wereldoorlog werd het terrein gebruikt voor het dumpen van allerlei buitengebruikgeraakte materialen en werktuigen zoals oude, lege ben zine- of olievaten, oude ploegen en andere afgedankte landbouwwerktuigen en dergelijke. Onder andere door de firma J. Kosters en zonen, handel in lompen en metalen. In de loop der tijd werd het geheel overwoekerd door onkruid. Zierikzeede mijn op het terrein nabij de Rooms Katholieke begraafplaats, (coll. Gemeentearchief Schoiiwen-Duiveland). 104

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1997 | | pagina 106