door de heer T.C. Hekman, in de functie van assistent Civiele Verdediging. Het nut van deze Civiele Verdediging werd tijdens de eerste uren van chaos duidelijk bewezen. Men slaagde er in de bestuursapparaten in korte tijd vlot te laten functioneren. De Commissaris der Koningin en het provinciaal hoofd van de Bescherming Bevolking werden op de hoogte gebracht. In korte tijd werd begonnen met het provisorisch herstel van de beschadigde woningen. Door de dienst Gemeentewerken aan de particuliere woningen en door de technische dienst van de woningbouwvereniging Beter Wonen aan de vele getroffen woningwetwoningen. De leden van de vrijwillige brandweer namen eveneens een groot deel van de eerste herstelwerkzaamheden voor hun rekening. In de loop van de middag kwamen bij de politie ook uit verder afgelegen delen van de stad schademeldingen. Van de Laan van St. Hilaire werd glasschade gemeld. Bij Supermarkt Quist op het Havenplein sloeg een gloeiende scherf door het dak en veroorzaakte een begin van brand. De bewoners zagen kans de brand zelf te blussen. In de Krepelstraat, ver van het rampterrein verwijderd, belandde zonder verder schade aan te richten een grote stalen veer. Ten behoeve van de slachtoffers en hulpverleners werd in de nabijgelegen garage van de firma Braai aan de Varremarkt een noodkeuken ingericht Bij onderzoek op het rampterrein door politie, technische recherche en arbeids inspectie bleek dat door de explosie een krater met een doorsnede van zeven meter en een diepte van vijf meter in de grond was geslagen. Aan de woningen in de directe omgeving aan de Gravenstraat, Karnemelksvaart, Zuidwellestraat, Lammermarkt, Varremarkt, Balie en Weststraat was zware schade toegebracht. Burgemeester Kastelein en Commissaris van de Koningin Van Aarlsen bezoeken bel rampterrein. col!. Gemeen tea rcb iefSchouwer i-Di i iveta nd 107

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1997 | | pagina 109