ken dat ter hoogte van de Nieuwe Bogerdstraat een kruitschip in de Nieuwe Haven lag. Daar niemand op de hoogte was, werd staande de vergadering besloten onmiddellijk een onderzoek in te stellen. De raad kon gerustgesteld worden. Het bleek inderdaad een van de bekende kruitschepen te zijn. De lading bestond echter uit vergane accu's. De raad was unaniem van mening dat er geen verwijten konden en mochten worden gemaakt, noch aan de gemeentelijk overheid nog aan de firma Groenleer. Het is gemakkelijk achteraf te oordelen, hetgeen hier echter volkomen misplaatst was. Men kon slechts spreken van nalatigheid van alle zijden en betrokkenen. In een later stadium diende men een en ander op zorgvuldige wijze af te wegen. Zierikzee, Gravenstraat. Hel provisorisch herstel in volle gang. colI, Gemeentearchief Schouwen-Duivelancl). De verzekering Aansluitend aan de raadsvergadering vond een bespreking plaats met alle plaatselijke verzekeringsagenten. Zij gaven geen positief antwoord op de vraag of de verzekeringsmaatschappijen in dit geval tot uitkering zouden overgaan. Zij verwezen naar de directies van de verschillende maatschappijen. Besloten werd alleen met de Vereniging van Brandassurandeuren te overleggen. De heer Lanooij Meijer, secretaris van genoemde vereniging deelde desgevraagd mee, dat schade ontstaan door ontploffingen in de polissen wordt uitgesloten. Burgemeester Kastelein kon zich moeilijk bij deze uitspraak neerleggen en nam derhalve contact op met de verzekeringsdeskundige de heer Jac. Vos, beurs makelaar in assurantiën te Schiedam. De heer Vos achtte zich niet in staat een uitspraak te doen, maar zegde toe deze 110

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1997 | | pagina 112