Spontane acties Inmiddels kwamen uit alle delen van het land grote en kleine giften bij de gemeente binnen. Op dinsdag 25 november overhandigde ds. J. Karens, voorgan ger van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwerkerk een bedrag van ruim 1.250.-. zijnde de opbrengst van een collecte op de voorafgaande zondag. Ds. Strating, voorzitter van de provinciale Hervormde Stichting voor Maatschap pelijk werk deelde mee dat aan alle Hervormde gemeenten in Zeeland met uitzondering van Zierikzee is verzocht voor de gedupeerden te collecteren. Hij informeerde naar de bestemming en verdeling van eventuele gelden. In het over zicht van giften is hiervan echter niets terug te vinden. Mevrouw W. Meerman-Weltevreden en fotograaf Jan Krakeel verzochten de gemeente toestemming om middels intekenlijsten een huis aan huis inzameling in Zierikzee te houden. Tevens vroegen zij toestemming tot het vertonen tegen betaling van een film en foto's, gemaakt kort na de ramp. Een en ander zal via de pers en een geluidswagen bekend worden gemaakt. Het gemeentebestuur reageerde positief en beloofde geen vermakelijkheids belasting te zullen heffen. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van dinsdag 25 november 1969 doet mevrouw Meerman-Weltevreden een indringende oproep aan de inwoners van Zierikzee met de volgende woorden: Bij deze tuil ik allen oproepen mij te helpen om met spoed een actie te gaan voeren ten bate van de bewoners van de rampwijk te Zierikzee. Ik ben n.l. tot de conclusie gekomen dat alleen snelle en daadwerkelijke hulp deze bewoners er weer bovenop kan brengen. De rampwijk moet geholpen Schadegebied en inslagen van weggeslingerde voorwerpen. 112

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1997 | | pagina 114