ZIERIKZEE VAN EEN ANDERE KANT Geachte Redactie, Sta mij toe, even op te komen Legen het artikeltje van de heer Dendermonde over Zieriks(?)ee. Het begint met een verraderlijke dichterlijkheidom uit te lopen op een betoog ten bate van een fabriek van koekebakkers-artikelen. Moet alles geïndustrialiseerd worden? Waarom zijn ive niet blij, dat er ten minste ergens een gebiedje is, waar de bevolking niet toeneemt? Voor een burgemeester is zoiets natuurlijk heel akelig. Waarom maken we van Schouwen en Duiveland niet een recreatie oord? Niet zoiets met allemaal ijskarretjes en gillende meisjes in bil- vrije broekjes. Maar een recreatie-oord voor the happy feiv zonder onderscheid van standberoepras of geloof? Die niet bete geïmpo neerd zijn door hoeveelheden, snelheden en gemak. Die hebben toch ook nog wel ergens recht op. En er zijn er misschien meer dan we zo denken. Waarom verhuist die fabriek, niet- eenvoudig? Maar dat zou waarschijnlijk, naar zijn voor de mensen, die mee zouden moeten verhuizen en dat laat ik gelden. Evenwel: onze regering besteedt alle maal gelden aan subsidies om kunstwerken uit te lokken, die binnen kort geen waarde meer zullen hebben. Geef die fabriek een subsidie om op het vasteland te kunnen concurreren. Verander nix aan die gebrekkige verbinding want dan is de halve pret er af Vestig 't een of ander in Zierikzee, waar niet voor gebouivd of gemoderniseerd hoeft te worden. Aan die éne miserabele school en de half gedempte binnenhaven hebben we waarachtig al genoeg. Die watertoren heb ben de Duitsers gelukkig vernield, die stond nu net op de verkeerde plaats. Maar b.v. een 'studiecentrum', dat schriftelijk, door het hele land één of andere malle enquête kan houden, die nooit eindigt. Daar kunnen we dan b.v. honderd, van die doctorandussen opber gen, waarvan ons land wemelt en die kunnen weer klerken te werk stellen. En dan niet proberen, met luidruchtige reclame in hel buitenland 'deviezen' te Jokken (wat een woord!), dan krijgen we de kermis- gangers. Laat ons Zierikzee houden. In Nederland zal binnenkort geen plek. meer zijn, waar iemand lol bezinning kan komen. Wij zijn toch ook mensen Veel vragen we niet. Waarom moeten wij altijd de verdrukte minderheid zijn? Wat een geluk, dat Philips er niets in zag. Die had er wat van gemaakt. Ik teken maar met mijn pseudoniem: ik. wil nog wel eens in Z. terug komen. Met dank, NESCIO P.S. U wilt wel zo goed zijn in ieder geval niet te antwoorden met iels over het terugzetten van de klok. Dat ken ik. Daar hadden de Nazi's 't ook altijd over.

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1997 | | pagina 80