gereed en werd daarna met de kinderen gemarcheerd naar het versierde feestter rein, welwillend afgestaan door dhr. JA. Gaanderse. De namiddag werd doorgebracht met allerhande volksspelenwaaraan prijzen en prijsjes voor de jeugd waren verhonden. Het muziekcorps speelde ter opluistering vroolijke wijsjes. Op het feestterrein was veel belangstelling. Een en ander werd begunstigd door prachtig zomerweer. Ongeveer 5 uur n.m. waren de spelen geëindigd. Voorafgegaan door het muziekkorps werd van het feestterrein met een omweg naar de school gemarcheerd en tot slot nog een vroo!ij ken rondedans gedaan met het comité, onderwijzend personeel en de kinderen. De tractatie in den namiddag bestond, evenals voor de kinderen der bewaarschool uit: limonade, krentenbollenkoekjes en chocolade. Het feest mag als zeer geslaagd worden beschouwd." Braamfeesten van 1933 tot 1998 Hel: eerste leest werd op 8 september 1933 buiten gevierd met spelletjes onder begeleiding van .het plaatselijke muziekkorps. Verder waren er uiteraard feestelijke tractaties, ook voor de kinderen van de bewaarschool. De verslagen van het Braamfeest werden geschreven in een speciaal hiervoor in juli 1933 aangeschaft boek met op de voorzijde in gouden opdruk 'iMaximiliaan en Louise Braam Herdenkingsfonds'. We vinden hierin de verslagen tot 1972, zij het dat in de loop cler jaren steeds minder aandacht wordt besteed, aan de verslaglegging van de fees ten en steeds meer aan de perikelen hier omheen. Overigens dient ook te worden aangetekend dat er in de jaren 1944 en 1953 geen feesten zijn gehouden. Het eerst genoemde jaar als gevolg van oorlogsinundatie, het laatstgenoemde jaar als gevolg van de Watersnoodramp. Vele jaren werd gefeest op het terrein van de heer Gaanderse die dit ieder jaar weer beschikbaar stelde. Dit terrein lag waar nu de Burg. van Betenstraat is Aevendweitje Na de ramp wordt het oude sportveld gebruikt, waar tegenwoordig de 'SteenzwaenshoP staat. In 1945 had men een waar draaiboek: Bij gunstig wêer kan het terrein van Gaanderse gebruikt worden, dus hem eerst vragen om toestemming. Wanneer het regenachtig is of geregend heeft was te proberen het bietenterrein aan Impressie van bel Braamfeest in 1992 met ais thema "Bet Circus''. 99

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 101