Renesse te koopen en alzoo ieder kind 2 groote appels en dito peren te geven. Dhr. Van Dijk geeft een flesch olie zoodat ook kleine koekjes kunnen gebakken worden. De Burgemeester ziet nog kans 25 tabletten chocolade voor ons los te krij gen. In de oude doos worden nog 4 geschenken gevonden, de Secretaris doet er nog 2 leesboeken bij en met dit alles moet een feest in elkaar gezet worden. Dooi de inundatie is geen enkel feestterrein beschikbaar, dus wordt dit gehouden in de Bewaarschool. Als belooning voor de prestaties bij de verschillende spelletjes wor den dit jaar geldprijzen uitgereikt, wat natuurlijk voor de kinderen nu niet zoo leuk was. Tegen onze verwachting kan gezegd worden dat het herdenkingsfeest toch geslaagd was. De inkomsten waren dat jaar 331,52 en cle uitgaven 310,55. Ondanks dat men de werkzaamheden serieus nam, werd er ook dikwijls een vrolijke noot gekr. iakt. In de eerste jaren van de Braamcommissie vergaderde men in het gemeentehuis aan de Kerkring. Later werd dat hotel 'De Later' (op de hoek van de Weststraat en de Kerkring, waar tegenwoordig textielhuis Rianne is gevestigd) en weer later verruilde men deze lokatie voor café 'De Meebaal' in de Hoge Kerkstraat. Op 1 mei 1958 dwaalde men af tijdens de vergadering: "Nadat herhaalde malen van de agenda was afgeweken en men terecht kwam op het terrein van de Oranje vereniging over het al of niet vieren van de Verjaardag van H.M. de Koningin en zelfs later nog verder ging over looddiefstal was het ongeveer half elf geworden." Op 10 juli 1968 liep het in 'De Meebaal' qua tijd nog meer uit de hand: De agen da was afgewerkt, doch men zat zoo gezellig dat van Felius waarschuwt dat het al over sluitingstijd was." En wat te denken van de notulen van 18 juni 1969: "De zaken betreffende het comité waren alle afgedaan, doch hierna ontstond een levendig debat over de laatst gehc )uden levering der suikerbieten en de tarra tijdens de levering. Hier moest de heer Visser de fabriek verdedigen terwijl de voorzitter en de heer Gaanderse het opnamen voor de leveranciers in dit geval hun eigen ervaringen. Het was beslist interessant het pro en contra te beluisteren. Het wordt elf uur en sluitingstijd. Als altijd verliep de vergadering in een aangename sfeer. "Maar hier mee is deze zaak niet afgedaan. Tijdens de eerstvolgende vergadering, 17 juni 1970, lezen we: Hierna volgde sluiting waarna de discussie over de tarra nog een klein uurtje werd voortgezet." Over de jaren 1972 tot 1996 is vrijwel niets bekend. Men vergaderde niet meer omdat de kerntaak van het comité, het organiseren van het jaarlijkse feest, dooi de ouderraad is overgenomen. De rol van het comité beperkt zich tot het over boeken van de rente aan de ouderraad en het zorgvuldig beheren van het stamka pitaal. Het huidige comité wil op dit gebied in ieder geval een actieve rol gaan spelen om zodoende het stamkapitaal en hiermee ook de toekomst van het Braamfeest veilig te stellen. Noten 1. l iet totale vermogen (voornamelijk aandelen en beleggingen plus de woning) werd bij overlijden van Florence geschat op S 30.000,-. Aan tante Emma Schwiering, een zus van Louise Braam- Schvviering, werd een bedrag van S 2.000,— vermaakt; aan twee nichten (Estella A. Hunt en Tannetje Jozina Bakker geboren Zijlstra) een bedrag van ieder 100,-. De rest van het vermogen moest in vier gelijke delen worden gesplitst. Eén deel was bestemd voor de Openbare Lagere School in Nieuwerkerk: de andere delen waren bestemd voor twee verschillende Hogere Burgerscholen en een plantentuin, allen in Cincinnati. 2. 6.340.46 zou tegen de nu (10 juli 1998) geldende wisselkoers van 2.061 waard zijn i3.O67.69. Omgerekend volgens het door het Centraal Bureau voor de Statistiek gehanteerde 102

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 104