werd gedaan door de heren Labruijère en Doeleman. Naast de boerderij en 2000 m2 erf werd ook nog een perceel grond gekocht van ca. 4000 m2. Dit laatste met het oog op toekomstige uitbreiding en de aanleg van een heemtuin. De gehele aankoop werd middels een schenking van de gemeente Brouwershaven mogelijk gemaakt. Maar daar werd de voorwaarde aan verbonden, dat later ca. 2000 mr grond om niet zou worden teruggegeven aan de gemeente. Deze grond zou bouwrijp gemaakt worden voor 2 a 3 huizen. Het zomerhuis met de fraaie oprij laan met het hek, waarop de naam 'Goemanszorg' prijkt, bleef in handen van de familie Barendregt. Zodoende behield de familie Barendregt haar privacy. De sloop van de oude school kon niet wachten en moest dus leeg. De schuur van 'Goemanszorg' werd daarom voorlopig gebruikt als depot van het museum. Grote aardappelkisten werden beschikbaar gesteld en volgeladen. Op zaterdag 27 november '1993 werd met veel tam-tam verhuisd naar 'Goemanszorg'. Omdat de oude school toch gesloopt zou worden werd meege nomen wat los en vast zat. De hardstenen plavuizen uit de gang liggen nu in de grote museumkamer. De klaslokaaldeuren hangen in de entree van het museum. Zelfs de zoldertrap werd er met veel enthousiasme heelhuids uitgehaald. Later volgden de muurankers, waar de heer A.P. Kloet een prachtig toegangshek van maakte. En niet te vergeten de enorme vloerbalken, waarvan later een verdie pingsvloer in de schuur werd gelegd. Nadat alles was overgebracht werd er een groot slot op de schuurdeur aangebracht. Zodra de koop een feit was en het transport begin 1994 plaatsvond werden plan nen ontwikkeld voor de restauratie. Daartoe werd opdracht gegeven aan Architektenburo Kraamer Partners uit Schuddebeurs. De gemeente had aan het museum een bouwvallige boerderij geschonken, maar het opknappen ervan moest met eigen middelen gefinancierd worden. Daarom werd een actieplan gemaakt voor het werven van fondsen. Ook de museumstichting had fondsen nodig voor de herinrichting van het museum. Er was een bescheiden spaarpot van 40.000,00, terwijl voor verbouwing en herinrichting zo'n 750.000,00 beno digd zou zijn. Het verkrijgen van deze financiële middelen lag op de schouders van de bestuur ders. Er moest breed gelobbyd worden. De plaatselijke bevolking stond achter de plannen, maar er moest veel geld komen. Om het draagvlak te verbreden werd besloten een aparte 'Vrienden1- stichting in het leven te roepen. Doelstelling van deze stichting is het bijeenbrengen van fondsen en het museum met raad en Vertrek uit cle oude school. Verhuizing van de Icmgejan naar 'Goemanszorg'. 112

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 114