30 jaar. Er werd voor meer dan 40.000,00 ingeschreven. Inmiddels is gebleken dat de rentelast nihil is, omdat obligatiehouders de rente- coupons jaarlijks aan de Stichting schenken. Elke mogelijkheid lot publiciteit werd aangegrepen. Op Monumen tendag 1994 stond de deur van 'Goemanszorg' open, zodat ieder een de bouwval kon aanschou wen. Een jaar later kon men tijdens de Vlasdag zien hoe de restauratie gevorderd was. Om het museum gedurende de verbouwperiode (najaar 1994 tot voorjaar 1996) toch onder de aan dacht van het publiek te houden, werd een kleine tentoonstelling in het voormalige raadhuis op de Ring van Dreischor ingericht. De Gemeente stelde dit gebouw gratis ter beschikking. Begin '1995 werd de bouwvergun ning afgegeven en kon daadwer kelijk met de restauratie worden begonnen. Het werk werd gegund aan timmerman J. van de Velde te Dreischor en metselaar D.J. van de Velde te Bruinisse. De vrijwilligers waren al eerder begonnen met het bouwen van een verdiepingsvloer in de schuur. Een enorm karwei, wanneer men bedenkt dat de opgeslagen kisten daarbij regelmatig met heftrucks verplaatst moesten worden. Het bouwen van de verdiepingsvloer kon pas beginnen, nadat de vrijwilligers eerst de binnenwanden van de aardappelbe waarplaats hadden gesloopt. De toenmalige secretaris van het museumbestuur. W.C. Slager-Steenland heeft in die dagen zeer veel werk verzet én koffie gezet voor alle doeners en praters. Na gedane arbeid werd steeds gezellig met elkaar koffie gedronken en de voortgang van het werk besproken. In '1995 werd ook de schuur op de lijst van rijksmonumenten geplaatst. Omdat buitenmuren en dakgoten niet best meer waren werd een tweede restauratieplan ingediend en uitgevoerd. In '1997/1998 werd de derde en laatste restauratie aan de schuur uitgevoerd. Tijdens de restauratie van het woonhuis werd ontdekt dat op de plaats van de schoorsteen naast het opkamer- en keldertrapje de opgang naar de zolder was gesitueerd. Besloten werd deze trap weer terug te brengen. In het kamertje ach ter de woonkamer werden bedsteden geplaatst. Deze zijn oorspronkelijk afkom stig uit het woonhuis Ring 3- Achter de voordeur was in het verleden aan de lin kerzijde een houten wand. Deze is bij de restauratie niet meer teruggeplaatst om een grotere expositieruimte te krijgen. Het woonhuis heeft geen spouwmuren. Om het vocht buiten te houden werden '114 Na verwijdering van behang en tengel bleken de muren met klei te zijn bestreken Jong en oud hielp mee de muren schoon te m

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 116