de binnenmuren met een hoogwaardige studaag bestreken. Rond de woning werd een drainage aangelegd. Bij .het kaal maken van de wanden, kwamen oude 'blauwtjes' (wandtegeltjes) te voorschijn. Deze waren in de woonkamer gemakkelijk te verwijderen. In de hui dige expositieruimte waren veel tegeltjes beschadigd. De drie nu nog aanwezige tableaux werden met de gevonden tegeltjes weer compleet gemaakt. De plafonds in de kamers waren betimmerd met zachtboard en schrootjes. Deze zijn verwijderd. De zoldervloerdelen kwa men weer in het zicht en werden opnieuw geschilderd in de oorspronkelijke groene kleur. Enkele vloerdelen lagen los om vanaf de zolder bij lasdozen te kunnen komen. Schrik en hilariteit ontstond toen plotseling het been van Willy Slager aan het plafond bungelde. Ditzelfde feit had zich in de vijftiger jaren in 'Goemanszorg' al eerder voorgedaan. Net op het moment dat timmerman J. van de Velde sr. aan de vrouw des huizes het nieuw aangelegde plafond in de mooie kamer toonde zakte plotseling het been van een werkman door het nieuwe plafond. In een vroegtijdig stadium is door Braber Groenvoorziening B.V. het tuinontwerp gemaakt. Het plan werd in fasen uitge voerd. Ook hier is al het werk door vrij willigers uitgevoerd. De populieren langs de huizen aan de Welleweg werden gekapt. Door de Juniorkamer werd een beukenhaag ingeplant. De voortuin is zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat gehouden. Er is nog overwogen de bakkeet, welke voor liet keukentje stond, opnieuw te plaatsen, doch daar is om financiële reden vanaf gezien. De koeiestoep is gedeeltelijk verbreed tot terras. 'Goemanszorg' werd in juni '1996 als museum in gebruik genomen. De opening werd verricht door de toenmalige staatssecretaris A. Nuis. Later, in februari '1998 werd vanwege alle inspanningen verricht door vrijwilligers het predikaat 'Kern met Pit' en de daarbij behorende trofee, door ZKH Prins Claus uitgereikt aan de voorzitter van het museumbestuur, de heer W.P. de Vrieze. In '1997 schonk de Stichting Renesse een bedrag van 70.000,00 aan het museum voor de bouw van een schuur in oude stijl. Aangezien de grond en opstallen eigendom zijn van de stichting Goemanszorg Beheer, werd genoemd bedrag aan deze stichting uitgeleend. Deze stichting heeft de schuur laten bouwen door Bouwbedrijf Van de Velde uit Dreischor. Bij de ingebruikname op 26 juni 1998 werd door de ontwerper P.A. Boot een naambord onthuld. De schuur kreeg de naam P.A. Boot - schuur. Door de inzet van de vrijwilligers kon meer dan 10.000,00 aan bouwkosten worden uitgespaard. De schuur wordt gebruikt als werkplaats en opslag van goederen. Voorts zijn er landbouwwerktuigen te De binnenmuren verkeerden in zeer slechte staal. 115

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 117