gehad te hebben en nam de tabakszaak 'De Rokende Moor' van zijn vader over, eveneens in de Korte St. Jansstraat. Jacob Marinus Gasille nam de apotheek over - helaas is niet terug te vinden voor welk bedrag - en stichtte een omvangrijk gezin, waarvan het eerste kind reeds in mei 1864 geboren werd en het laatste in 1881. Sommigen zijn niet oud gewor den, kindersterfte was groot in die dagen en ook het gezin Gasille is twee van de dertien kinderen kwijt geraakt onder de tweejarige leeftijd. Lang niet: alle overge blevenen van dit gezin zijn in Zierikzee gebleven, de meesten zijn uitgevlogen, onder andere naar Rotterdam en andere steden in 'Holland1, maar ook naar Indonesië en Singapore. Ge nil Adriaan Gasillede een na jongste zoon, is wel na zijn opleiding in Utrecht naar Zierikzee teruggekeerd en nam in 1909, na de dood van zijn vader, cle apotheek over. Op dat moment was hij 32 jaar. Samen met zijn assistente mej. Kohlschulte liet hij de apo theek een kleine 50 jaar een plaats van chemisch onder zoek zijn en droeg hij zijn steentje bij aan de genezing van menig inwoner van Zierikzee. Net als vele andere apothekers in die tijd draaide Gerril zelf zijn pillen, op bestelling van artsen in de omgeving. De tijd van grote farmaceutische industrieën was nog niet aangebroken en Gerril zou het zeker een aan tasting van zijn beroepseer vinden om vrijwel uitsluitend kant en klare producten te leveren. Zijn zuinigheid bezorgde hem cle bijnaam 'Simon Dubbeltje'. Zelf woonde hij in het woonhuis dat bij de winkel hoorde. Het huis aan de Korte St. Janstraat 4 herinnert daar niet meer aan, maar tussen de inwoners van Zierikzee is er ongetwijfeld, nog een aantal dat de apotheek van de foto herkent. Gerril Gasille bleef ongetrouwd en de buurtbewoners zullen op 16 januari 1915 clan ook zonder twijfel verbaasd hebben opgekeken toen hij blij uitriep 'Ik heb een kind! Vertel het voort, ik heb een kind!'. Dat het niet het zijne was, wisten natuurlijk zijn vrienden, kennissen en familie. Het kind dat op deze dag geboren werd, was het tweede kind van zijn vier jaar jongere zuster Francina Cina Getril ontfermde zich over het kleine meisje en jarenlang was hij een kruising tussen een oom en een vader voor haar. De band tussen Cina en Gerril was hecht; ze kwamen regelmatig bij elkaar over de vloer en ondernamen uitjes. Cina stond hem ook bij in de apotheek in tijden van vakantie of drukte. Op zeker moment woonde ze ook achter de apotheek. September 1.894: Gerril rechts op de foto. (Coll. Familie Gasille)

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 125