Frêdérique was een mooie vrouw (Coll. Familie Gasille.) Amsterdamse Handelsbladgevestigd aan de Nieuwezijds Voorburgwal. Zelf woonde ze in de omgeving van het Amsterdamse Vondelpark en het Concertgebouw; een wijk die nog steeds bekend staat als een van de betere wijken van Amsterdam. Daar werd ze bezocht door haar moeder die er toch wel een behoorlijke tocht met boot, bus en trein voor over moest hebben om naar Amsterdam te komen. Door de tijdrovende reis was het niet mogelijk elkaar regelmatig te zien en veel communicatie vond plaats per brief en pakket. Als Cina al eens naar Amsterdam kwam, clan was dat tevens met als belangrijk doel 0111 inkopen te doen, bijvoorbeeld bij win kels met een legendarische naam, zoals de Maison de Bonneterie en het inmiddels opgeheven Gerzon. Frêdérique kreeg dan steevast ook nieuwe kieren, ondanks protesten dat zij wel voor zichzelf kon zorgen en ondanks het feit dat de smaak van beide dames toch wel wat verschilde. De watersnoodramp in .1953 bezorgde niet alleen in Zierikzee veel beroering, ook de familieleden daarbuiten hadden het er moeilijk mee. Zierikzee was niet of nauwelijks te bereiken; Frêdérique was in Amsterdam daardoor erg bezorgd. Het pand aan de Oude Haven doorstond de overstroming en ook de familie Gasille overleefde de ramp. Wel is er veel verloren gegaan aan boeken en foto's, zodat er nog maar slechts weinig familiefoto's bestaan van voor 1953- Voor Gerrit, inmiddels 75, vormde de watersnoodramp echter cle druppel die de emmer deed overlopen en hij verkocht de apotheek. Bij de verkoop bedong hij dat de inventaris verwijderd zou worden uit het pand in de Korte St. Jansstraat en ondergebracht zou worden in een museum. Dit is het stedelijk museum Catharina Gasthuis in Gouda geworden, waar de toonbank met diverse bijbehorende artike len nog steeds te zien is. Het geeft een goed beeld van hoe de apotheek er in het verleden uitzag. Voor Frêdérique was dit beeld dusdanig levensecht dat, toen ze enige jaren geleden het museum bezocht, ze met moeite de neiging kon bedwingen om op de eerder genoemde vijzel te kruipen. M Het overlijden van Gerrit in 1963 betekende voor Amsterdam oms, Cina dat de laatste Gasille uit Zierikzee verdwenen en Frêdérique. (Coll. 128

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 130